jak emulgować włosy

Emulgowanie włosów. Jak zmywać olej z włosów?

Olejowanie włosów stało się ostatnimi czasy bardzo modne i uważane jest jako jedna ze skutecznych metod pielęgnacji pasemek i skóry głowy. Niezależnie od tego, jaki olej zastosujesz, potem trzeba będzie go zmyć. Zazwyczaj używa się oczyszczających szamponów, ale jest o wiele lepszy sposób na zmywanie oleju. Sprawdź, jak emulgować włosy.

Jak zmyć olej z włosów?

Olejowanie włosów ma bardzo wiele zalet. Dzięki tej metodzie pielęgnacji pasemka stają się miękkie w dotyku, lśniące, nawilżone i odżywione. Ważne jest to, żeby dobrać odpowiedni rodzaj olejku do porowatości włosów. Do wysokoporowatych włosów najlepiej będą pasować olejki z dużymi cząsteczkami, które w łatwością przenikają przez mocno rozchylone łuski włosowe. Będzie to na przykład olejek z awokado. Natomiast do włosów niskoporowatych należy zastosować olejki z małymi cząsteczkami, np. olejek jojoba.

Jeżeli nałożony przez ciebie olejek nie wchłonął się całkowicie, powinnaś jego resztki zmyć. Przeważnie robi się to szamponem z oczyszczającym detergentem (SLS lub SLES). Nie jest to wcale głupi pomysł, bo w końcu taki produkt dokładnie zmywa olej, sebum i inne zabrudzenia lub preparaty tłuszczowe nałożone na włosy. Jest jednak o wiele lepszy sposób mycia włosów po olejowaniu. Ta metoda dodatkowo wypielęgnuje twoje pasemka, a co najlepsze nie ma tak negatywnych skutków jak mycie włosów detergentami.

Co to jest emulgowanie włosów?

Emulgowanie to połączenie dwóch różnych konsystencji w jedną. Emulgować można olej z wodą po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji kremu. Wykorzystuje się do tego emulgator, czyli składnik, który takie dwie substancje jest w stanie połączyć. Taki sam proces stosuje się w przypadku emulgowania włosów. Emulgatorem jest odżywka lub maska, która łączy wodę i olej.

Jak emulgować włosy?

Jest kilka sposobów emulgowania włosów. Pierwszy polega na emulgowaniu zaraz po nałożeniu oleju. Po upływie około kwadransa na włosy nakłada się lekką odżywkę, a po 45 minutach całość zmywa się z głowy. Dla pewności można umyć włosy delikatnym szamponem bez zawartości SLS.

Drugi sposób to emulgowanie przed myciem. Na włosy aplikuje się olejek, a 15 minut przed myciem głowy – maskę lub odżywkę. Na koniec włosy zmywa się delikatnym szamponem. Trzeci sposób to emulgowanie na mokre włosy przed myciem szamponem. Olejek nanieś na włosy, a po upływie wyznaczonego przez ciebie czasu zwilż pasemka wodą. Następnie zaaplikuj odżywkę lub maskę i pozostaw ją na około 10 minut. Po tym czasie umyj głowę szamponem bez SLS.

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.