Jak uzyskać idealne brwi?

Witajcie Piękne Istoty!
Ładne, zadbane brwi mogą zdziałać cuda na Waszej twarzy. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że kształt i kolor pasują do wyglądu. Jak uzyskać idealne brwi? Sprawdźcie moje sposoby!

1. Dbam o prawidłowy kształt moich brwi

Brwi są ważną częścią twarzy. W moich oczach perfekcyjne brwi to nie te, które mają kształt “lansowany” przez magazyny urody. Brwi to kwestia gustu i dopasowania do twarzy, dlatego generalnie dobrze jest, jeśli współgrają z waszą buzią 😀 Perfekcyjne brwi to sprawa indywidualna.Warto jednak pamiętać, że cienkie brwi postarzają a pełniejsze brwi mogą pomóc uzyskać młodszy wygląd. Dlatego pierwszą zasadą idealnych brwi jest to, aby je dopasować do siebie. Nie tworzyć na siłę kształtu z modnego magazynu urody.

2. Stosuję hennę do brwi

Aby moje brwi miały ładny kolor, raz w miesiącu farbuję je, aby nadać im trochę głębi i dobrego kształtu. Zaczynam na końcu , czyli tam, gdzie są one cieńsze. Nakładam na nie dobraną kolorystycznie hennę. Oczywiście wcześniej je depiluję jeśli widzę, że pojedyncze włoski wokół poodrastały. Mam dość długie włoski na brwiach, więc zdarza się też, że przycinam je z przodu trymerem, aby były bardziej symetryczne.

3. Sięgam po kosmetyki do makijażu brwi

Od kiedy zauważyłam, że moje brwi są nieco asymetryczne, zaczęłam uzupełniać ubytki i korygować tę asymetrię za pomocą kosmetyków do makijażu brwi. Przetestowałam wiele różnych produktów do brwi. Okazuje się, ze świetnie sprawdza się naprawdę wiele różnych rodzajów kosmetyków. Uwielbiam zarówno cienkie kredki do brwi z wysuwanym grafitem, jak i pomady oraz maskary do brwi. Świetnie sprawdzają się też cienie, czyli tzw. puder do brwi – wybieram taki w komplecie z woskiem. Stosując maskarę, zawsze zaczesuję je w kierunku ich wzrostu. Na co dzień pilnuję, aby nie były zbyt mocno zarysowane, bo lubię efekt bardziej naturalny.

4. Dbam o moje brwi i pielęgnuje je

Każdej nocy dbam o nie, aby były zdrowe i mocne. Regularnie stosuję olejek rycynowy na brwi, a raz na jakiś czas wybieram kurację specjalnym serum, czyli po prostu odżywką na porost brwi. To mój sposób na gęste, zadbane i wyraziste brwi.

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.