makijaż mineralny

Czy makijaż mineralny i makijaż leczniczy to jedno i to samo?

Cześć!

Która z nas nie chciałaby jednocześnie ładnie wyglądać i mieć zdrową skórę? Możesz to osiągnąć z kosmetykami mineralnymi. Są w pełni naturalne, nie podrażniają skóry, a co więcej mają właściwości lecznicze, łagodzące i odżywcze. Dlatego z powodzeniem możesz zastosować je w makijażu, który pomoże ci pokonać trądzik lub poprawić kondycję cery.

Jak działają minerały?

Kosmetyki z minerałami działają nie tylko upiększająco, lecz także zabezpieczają skórę i poprawiają jej kondycję. Ich stosowanie zalecane jest po zabiegach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Kosmetyki mineralne nie powodują namnażania się bakterii i nie zapychają porów skóry. Dają ochronę przed słońcem, są wodoodporne i łatwe do usunięcia. Wydaje się nam, że minerały pochodzą wprost od natury oraz są pozyskiwane z ziemi i skał. Tymczasem wszystkie minerały są przetwarzane w laboratoriach, a niektóre się tam produkuje. Tak jest w przypadku tlenków żelaza. W naturze minerały są skażone metalami ciężkimi i toksynami, dlatego nie mogą być używane w kosmetyce.

Skład dobrego kosmetyku z minerałami to…

Czyste składniki kosmetyków do makijażu to takie, które nie zawierają toksyn i szkodliwych dla skóry substancji. Jeżeli stosowany przez ciebie produkt ma w składzie nylon, skrobię kukurydzianą, talk, parabeny i barwniki syntetyczne, to nie powinnaś go stosować. Składniki te mogą podrażniać i zapychać pory skóry. Dobry kosmetyk z minerałami do makijażu leczniczego powinien zawierać jeden z tych składników: dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki żelaza, mikę, bizmutyl lub azotek boru. Minerały te powinny znajdować się na początku listy INCI.

Co wiesz o kosmetykach mineralnych?

Zanim zaczniesz używać kosmetyków mineralnych i robić makijaż leczniczy, warto poznać ich podstawowe cechy i zastosowanie. Tak więc kosmetyki mineralne:

  • zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV;
  • dają całkiem niezłe krycie;
  • pielęgnują skórę;
  • łagodzą stany zapalne;
  • odmładzają i odżywiają.

Kupując swoje pierwsze kosmetyki mineralne do makijażu, zwróć uwagę na skład. Zawartość ropopochodnych substancji powinna dać ci do myślenia. Dodawanie takich składników ma na celu zabarwienie i zwiększenie ilości pigmentu produktu, ale na pewno nie leczenie skóry. Z drugiej strony niektóre substancje są w kosmetykach mineralnych niezwykle potrzebne. Jednymi z nich są tlenek cynku, wyciąg z alg i ekstrakt z jabłek.

Na rynku kosmetycznym są obecne takie kosmetyki mineralne, które chronią przed promieniowaniem UV. Na opakowaniach takich produktów powinny znajdować się dwie informacje: SPF (mówi o ochronie przed promieniowaniem UVB), PA+ (określa wysokość ochrony przed promieniami UVA; im więcej plusów, tym większa jest ochrona przed słońcem). Najlepsze kosmetyki mineralne do makijażu leczniczego to takie, które dają ochronę na poziomie SPF 20+ i PA+++.

Jak wybrać kosmetyki mineralne do makijażu leczniczego?

Przy wyborze kosmetyków mineralnych do zrobienia makijażu leczniczego zwróć uwagę na to, czy podkłady dopasowują się do twojego fototypu skóry oraz czy korektory maskują wszystkie niedoskonałości (przebarwienia, plamy, zaczerwienienia, trądzik, szarą i zmęczoną skórę). W takich produktach szukaj nie tylko minerałów, lecz także olejków. Jednym z nich jest olejek jojoba, który zawiera witaminy A, E i F, a jego działanie polega na nawilżaniu i wygładzaniu skóry oraz pomaga w rozprowadzeniu kosmetyku.

Czy wy też lubicie kosmetyki mineralne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.