Często jest tak, że przyjaciółka mówi Ci, że jakiś kosmetyk jest prawdziwym hitem, a Ty zastanawiasz się, czy on jest dla Ciebie… Pewnie nieraz słyszałaś, że olejek arganowy, słynne “płynne złoto z Maroka”, jest właśnie takim hitem, że powinien pojawić się na półce w każdej łazience, a jego wszechstronność i działanie rozwiąże wiele Twoich problemów z cerą. Zastanawiasz się, czy to prawda? W tym wypadku TAK. Trzeba jednak wiedzieć, jak stosować olejek arganowy w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Dowiedz się, jak korzystać z olejku arganowego, a Twoja cera Ci podziękuje.
Warto, na samym początku, odpowiedzieć sobie na pytanie: dla kogo tak naprawdę jest olejek arganowy? Czy to kosmetyk dla kobiet “w pewnym wieku”, po magicznej czterdziestce, ze zmarszczkami, z przesuszoną cerą? Nic bardziej mylnego! Olejek arganowy to substancja tak bogata w drogocenne składniki i o tak wszechstronnym działaniu, że z powodzeniem może korzystać z niego zarówno nastolatka, jak i kobieta dojrzała. Dla każdej z nich w swoim składzie będzie miał “to coś”, co sprawi, że szybko i skutecznie upora się z problemami, które codziennie widuje w łazienkowym lustrze. Śmiało postawiona teza? No to zapnijcie pasy, i zaczynamy!
Olejek arganowy zamiast serum
Kiedy słyszysz, że olejek arganowy zawiera antyoksydanty, działa przeciwstarzeniowo i niweluje wolne rodniki, a przy tym ujędrnia skórę, słusznie myślisz, że te właściwości kojarzą się z pielęgnacją cery dojrzałej. Tu olejek arganowy sprawdzi się na przykład jako serum. Skóra, która potrzebuje mnóstwa skoncentrowanych składników odżywczych, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe z miłością przyjmie ich conocną dawkę w postaci bogatego w te substancje olejku arganowego. Nie bez znaczenia jest także wysoka zawartość witaminy E, która skutecznie zwalcza zmarszczki.
Olejek arganowy na trądzik
Użycie olejku w walce o czystość i naturalny, promienny wygląd skóry trądzikowej nie wydaje się dobrym pomysłem. Zaraz na myśl przychodzi nam zatykanie porów czy wybłyszczanie skóry twarzy. Ale olejek arganowy jest całkiem inny, działa też całkiem inaczej. Tu w pierwszej linii frontu walki z zaskórnikami i krostami stoją kwas linolowy oraz kawowy, które skutecznie łagodzą podrażnienia, regulują pracę gruczołów łojowych. Nie bez przyczyny trzeba pamiętać, że skóra z trądzikiem często jest przesuszona wcześniejszymi zabiegami, a olejek arganowy skutecznie ją nawilży i doda jej zdrowego blasku. Ważna jest także regeneracja miejsc, gdzie wcześniej były wypryski – tu także olejek arganowy nie ma sobie równych.
Olejek arganowy do brwi i pod oczy
Niejedna z nas ma w swojej kosmetyczce mnóstwo produktów, a każdy z nich jest dedykowany innej partii twarzy. Przyjęło się, że oprócz tak podstawowych kosmetyków, jak krem do twarzy, tonik, coś do demakijażu, warto kupić także specjalny krem pod oczy czy serum do brwi. Warto – jeśli nie masz pod ręką olejku arganowego. W dobie minimalizmu konsumpcyjnego wiele z nas stara się ograniczyć ilość kosmetyków. Dobrym sposobem jest używanie właśnie różnego rodzaju olejków. Olejek arganowy sprawdzi się jako krem pod oczy, bo chroni i nawilża wrażliwą i cienką skórę – także na powiekach. Wygładzi też pierwsze zmarszczki. Polecany jest także tym, którym zależy na naturalnej pielęgnacji brwi. Jego codzienne stosowanie wzmocni włoski, ułatwi i przyspieszy ich wzrost, nada im jedwabistość. Te właściwości już dawno odkryli producenci kosmetyków do brwi – my możemy korzystać z nich w czystej postaci olejku arganowego.
Olejek arganowy na suche miejsca
Ten produkt to także skuteczny multinawilżacz. Jego niewielka forma sprawi, że zawsze można go mieć w torebce, i stosować na partie ciała, które akurat tego potrzebują. Bezwodna formuła sprawia, że sprawdzi się on i w czasie upałów, kiedy pomaga zregenerować się skórze poparzonej słońcem, i w czasie mrozów, nawilżając i natłuszczając naskórek. Doskonale poradzi sobie z suchymi kostkami dłoni, pękającą skórą pięt, a także nawilży i rozjaśni zrogowaciałą skórę kolan i łokci.
Dodaj komentarz