Cześć!
Peelingi medyczne mają bardzo szerokie zastosowanie i przynoszą ogromne korzyści. Jeżeli zmagasz się z trądzikiem, zmarszczkami, przebarwieniami lub po prostu twoja skóra nie jest w zbyt dobrej kondycji, to zafunduj sobie taki zabieg. Jakie efekty ci przyniesie? Przeczytaj mój tekst, a temat peelingów medycznych nie będzie miał przed tobą żadnych tajemnic.
Czym jest peeling medyczny?
Peeling medyczny odmładza, rozjaśnia i wygładza skórę. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka za pomocą substancji o odpowiednim stężeniu. Im jest wyższe, tym penetracja skóry głębsza. Kiedy kwas wnika w skórę, pobudza skórę do szybszej regeneracji oraz aktywuje produkcję kolagenu i elastyny. Co więcej po peelingu medycznym lepiej wchłaniają się kosmetyki, a zewnętrzne środki farmakologiczne działają skuteczniej. Warto wspomnieć, że w zależności od rodzaju niedoskonałości dobiera się jeden z trzech rodzajów peelingów: powierzchniowy, średniogłęboki i głęboki.
Naskórek a złuszczanie
Warstwa rogowa naskórka jest bardzo dobrym zabezpieczeniem skóry. Chroni przed utratą wody i przedostawaniem się do wnętrza szkodliwych czynników. Tę szczelność zapewniają specjalne komórki i lipidy. Warstwa rogowa jest jednocześnie barierą trudną do przebycia nawet dla kosmetyków. Z tego powodu poddawanie się peelingom jest ważne dla zmniejszenia grubości naskórka, zwiększenia przepuszczalności i poprawienia regeneracji.
Peelingi medyczne – efekty
Jak działają peelingi medyczne? Drażnią skórę i wnikają w głębsze jej warstwy, co wiąże się ze stymulowaniem jej do odbudowy. Świadczy o tym uczucie szczypania i zaczerwienienia, które pojawiają się podczas zabiegu. Aby osiągnąć lepsze efekty, stosuje się kwasy dające wyszronienie. Skóra przybiera biały kolor, co świadczy o bardzo głębokim jej uszkodzeniu. Osoby, które systematycznie poddają się peelingom medycznym, mają grubszą i jędrniejszą skórę, bez zmarszczek i z jednolitym kolorytem.
Peeling medyczne na przebarwienia
Przebarwienia są problemem wielu kobiet w różnym wieku. Zewnętrzne preparaty nie zawsze przenikają przez warstwę rogową skóry, co wiąże się z wymiernymi efektami. Dlatego o wiele lepiej jest zastosować peelingi. Zabieg zapewnia rozjaśnienie, złuszczanie i regenerację, a najlepsze pod tym względem są: kwas kojowy, kwas fitowy, kwas azelainowy, arbutyna i witamina C. Takie rezultaty peelingów medycznych można podtrzymać poprzez stosowanie kremów z filtrami UV.
Sucha i wrażliwa skóra a peeling
Czy wiesz, że złuszczać można nawet skórę suchą i wrażliwą? Ważne jest jednak, aby dostosować odpowiedni rodzaj kwasu i jego stężenie. Dzięki temu skórę można nawilżyć i kondycjonować. Jeżeli zależy ci właśnie na takim efekcie, to wypróbuj kwasy: pirogronowy i mlekowy. Dobre efekty zapewni też zastosowanie kwasu azaleinowego w leczeniu trądziku różowatego. Ma on działanie przeciwzapalne i wyrównujące koloryt cery. Nawilżenie zapewnia też kwas migdałowy, który ze względu na zawartość dużych cząsteczek nie przenika przez skórę, lecz pozostaje na jej powierzchni.
Peeling leczy trądzik?
Peelingi medyczne są doskonałym uzupełnieniem kuracji leczniczych. Podczas zabiegu stosuje się substancje ograniczające pracę gruczołów łojowych i oczyszczające pory skóry. Takie właściwości mają kwasy pirogronowy, salicylowy, TCA i glikolowy. Działanie przeciwbakteryjne przejawiają zaś kwasy pirogronowy, salicylowy i migdałowy. Peelingi medyczne świetnie się sprawdzają w przypadku leczenia blizn i przebarwień, czyli najczęstszych pozostałości po trądziku.
Czy stosowałyście kiedyś peelingi medyczne? Jeśli tak, to zostawcie komentarz i opiszcie, jakie efekty osiągnęłyście i jak wyglądają teraz wasze buźki.
Dodaj komentarz