Oksybrazja

Oksybrazja, czyli peeling tlenowy idealny dla mojej wrażliwej cery!

Peeling do cery wrażliwej? To takie coś w ogóle istnieje? Jeśli podobnie jak ja macie bardzo reaktywną skórę, to oksybrazja może się wam spodobać!

Kontynuując moje poszukiwania idealnych zabiegów kosmetycznych dla osób o wrażliwej cerze (czyli dla siebie), zdecydowałam się przetestować jedną z nowinek. Oksybrazja ma być alternatywą dla mikrodermabrazji, której – jak doskonale wiecie – nie mogą poddawać się osoby o delikatnej, naczynkowej, atopowej skórze. Brzmi nieźle, prawda?

Zabiegi tego rodzaju stają się coraz popularniejsze. Takie, które są nie tylko skuteczne, ale też mogą być stosowane bez obaw przez wszystkie osoby. Także te o delikatnej i problematycznej skórze. Jednym z nich jest właśnie oksybrazja in. oxybrazja.

Co to jest oksybrazja?

To zabieg kosmetyczny idealny na lato. Czasami bywa nazywany po prostu mikrodermabrazją wodno-tlenową lub po prostu tlenową, bo właśnie O2 odgrywa tutaj najważniejszą rolę. Mimo że oksybrazja zaliczana jest do peelingów mechanicznych, działa bardzo delikatnie.

Wszystko dzieje się za sprawą jednoczesnego aplikowania soli fizjologicznej i wspomnianego tlenu na skórę. Oczywiście ważne jest też odpowiednie ciśnienie wytwarzane przez specjalne urządzenie. W ten sposób naskórek zostaje złuszczony. Peeling tlenowy pozostawia skórę odświeżoną, gładką, jedwabiście miękką, dobrze nawilżoną i dotlenioną. Efekty widać od razu po zabiegu.

Oksybrazja – wskazania

Dla kogo odpowiedni jest tego rodzaju zabieg? Oksybrazja to jedyny taki zabieg kosmetyczny, który skutecznie złuszcza naskórek, a jednocześnie jest doskonale dopasowany do cery wrażliwej, naczynkowej, delikatnej, zniszczonej, dojrzałej, mocno przesuszonej, trądzikowej, z przebarwieniami. Idealnie sprawdzi się również na innych partiach skóry np. w miejscach, gdzie mamy cellulit, rozstępy, a skóra traci jędrność.

Kiedy wskazane jest wykonywanie oksybrazji? Peeling tlenowy to idealny zabieg na lato, dlatego że jest lekki, perfekcyjnie dotlenia skórę i nie podrażnia. Wykonywany jest bezdotykowo i na mokro, dzięki czemu w trakcie zabiegu możemy się zrelaksować i odprężyć. Od razu po nim też czujemy się i wyglądamy dobrze.

Jakie są efekty oksybrazji?

Peeling tlenowy, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie przede wszystkim złuszczać martwy naskórek i dzięki temu wygładzać skórę. Gdyby jednak chodziło tylko o to, to równie dobrze można byłoby zastosować kwasy AHA – też złuszczają i są delikatne dla skóry. Oksybrazja to coś więcej!

Efekty odczuwalne zaraz po zabiegu:

  • aksamitnie miękka i gładka skóra,
  • uczucie lekkości i świeżości,
  • wyczuwalne odżywienie i nawilżenie.

Długofalowe efekty oksybrazji:

  • zmniejszenie przetłuszczania się skóry,
  • usunięcie drobnych zmarszczek,
  • oczyszczenie i zwężenie porów,
  • zlikwidowanie przebarwień,
  • rozjaśnienie i zrewitalizowanie skóry,
  • pomoc w leczeniu np. trądziku lub AZS.

Dla kogo nie jest wskazany peeling tlenowy?

Przed chwilą napisałam, że to najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy zabieg złuszczający, a teraz chcę mówić o tym, że ktoś nie może się mu poddać. No niestety, są również drobne przeciwwskazania do oksybrazji, o których muszę wam powiedzieć.

Przede wszystkim nie możecie skorzystać z oksybrazji, jeśli macie gorączkę, różnego rodzaju stany zapalne, infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, świeżą opaleniznę albo jesteście właśnie po zabiegu chirurgicznym. I to by było na tyle, jeśli chodzi o przeciwwskazania do oksybrazji. Z tego zabiegu mogą korzystać nawet kobiety w ciąży!

Oksybrazja krok po kroku

  1. Na początek kosmetyczka powinna zabezpieczyć oczy i uszy pacjentki, chyba że oksybrazja będzie wykonywana na innej części ciała, nie na twarzy. Nie jest to obowiązkowy etap, ale warto okryć te newralgiczne miejsca, ponieważ zabiegowi towarzyszy uczucie chłodu. Na ogół jest to przyjemny i odświeżający chłód, ale w okolicy oczu i uszu może być drażniący.
  2. Następny krok to oczywiście dokładny demakijaż – choć właściwie powinien być wykonany w domu, bo do kosmetyczki z reguły przychodzi się bez make-upu. Dokładne oczyszczenie jest ważne, aby ułatwić substancjom odżywczym drogę do głębszych warstw skóry.
  3. Właściwa część zabiegu przypomina moim zdaniem masaż. Z tym że nie jesteśmy masowane ani dłońmi, ani żadnym specjalistycznym narzędziem. Na skórę nakierowana zostaje specjalna dysza, z której wydobywa się strumień soli fizjologicznej pod odpowiednio dopasowanym do potrzeb klienta ciśnieniem. Tym sposobem fragment po fragmencie złuszczony zostaje naskórek.
  4. Po złuszczaniu następuje etap odżywienia. Na tak przygotowaną skórę aplikuje się przygotowane wcześniej serum, krem, maseczkę lub ampułki. Kwestia wyboru preparatu odżywczego uzależniona jest od efektów, jakich oczekujemy – różne salony mogą oferować różne kosmetyki.

Jak często powtarzać zabieg?

Nie dam wam konkretnej wskazówki, bo wasza skóra może potrzebować np. dłuższej kuracji tlenem. Oksybrazja to standardowo 10 pojedynczych zabiegów, bo taka ilość pozwala na uzyskanie zadowalających i trwałych efektów. Najlepiej wykonywać je co 1-4 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.