Cześć!
Oczyszczanie skóry z makijażu, sebum i martwego naskórka jest bardzo ważne z punktu widzenia prawidłowej pielęgnacji i zdrowej kondycji skóry. Jak robić skuteczny demakijaż i jakich kosmetyków używać?
Za pan brat z demakijażem
Demakijaż jest bardzo ważny dla skóry. Cowieczorne usuwanie resztek makijażu, nadmiaru sebum, martwych komórek naskórka, kurzu, potu i innych zanieczyszczeń pomoże twojej skórze zachować odpowiednią kondycję. W przeciwnym wypadku na twarzy mogą pojawić się podrażnienia, trądzik, zaskórniki i wiele innych niedoskonałości. Co więcej, jeżeli nie zrobisz demakijażu, ubrudzisz poduszkę, ręcznik i piżamę. A w materiałach również mogą pojawić się bakterie, które zagrażają twojej cerze.
Mleczko, żel i płyn
Który z nich wybrać? To zależy od rodzaju twojej cery. Jeżeli masz wrażliwą skórę, powinnaś wybrać kosmetyki, które mają działanie nawilżające, łagodzące i ochronne. Najlepszym rozwiązaniem będzie mleczko do twarzy. Dziewczyny ze skórą tłustą i mieszaną powinny używać produktów, które uregulują nadmiar sebum, zapobiegną świeceniu się buzi, złagodzą stany zapalne i nie będą wysuszać. Takimi preparatami mogą być pieniące się żele. Dla obu typów cery skutecznymi kosmetykami w usuwaniu makijażu i zanieczyszczeń będzie płyn micelarny. Jego formuła jest tak stworzona, żeby zbierała tłuszcz i nawilżała jednocześnie.
Demakijaż oczu
Usuwanie makijażu z oczu wygląda nieco inaczej niż demakijaż twarzy. Do pomalowania powiek i rzęs stosujemy zazwyczaj kosmetyki wodoodporne. Aby je usunąć, musimy użyć specjalnych preparatów o podwójnej formule, których skład jest bezpieczny i skuteczny. Technika demakijażu oczu również będzie się różniła od sposobu usuwania kolorówki z twarzy. Na płatek kosmetyczny należy wylać odrobinę płynu do demakijażu i przycisnąć do powieki. Kiedy maskara i cienie rozpuszczą się, a wacik będzie czysty, masz pewność, że dokładnie usunęłaś całą kolorówkę i zanieczyszczenia.
A jak wy, dziewczyny, robicie demakijaż?
Dodaj komentarz