Co tak naprawdę niszczy skórę?

Dziewczyny!

Opowiem Wam dziś o nieprawidłowej pielęgnacji. Często nie wiemy, że przyczyniamy się do pogorszenia stanu naszej cery. Dlatego chcę, żebyście wiedziały, jakie czynniki sprawiają, że nie możemy cieszyć się pełną witalności, gładką, młodzieńczą skórą.

5 czynników, które niszczą cerę

✓ Nieodpowiednio dobrane kosmetyki

To najczęstsza przyczyna tego, że cera niszczeje. Reklamy pokazują nam tysiące różnych kremów o najwspanialszych właściwościach we wszechświecie, więc od razu lecimy do sklepu i bierzemy wszystko, co widziałyśmy w TV. Nie tędy droga!

Poza tym… nawet jeżeli Wasza przyjaciółka uwielbia jakiś krem i świetnie się u niej sprawdza, to nie znaczy, że u Was będzie tak samo. Przecież jej buzia jest zupełnie inna. Produkty dobiera się wyłącznie do potrzeb cery, jej stanu, kondycji, typu.

Zawsze orientujcie się, czego tak naprawdę Wasza cera potrzebuje. Najważniejsze, aby sprawdzać składy kosmetyków. Jeżeli któryś ma wysuszające alkohole czy parabeny – odstawiajcie go z powrotem na półkę. Syntetyki bardzo szkodzą, dlatego omijając je, przyczynicie się do polepszenia stanu cery.

Kosmetyki nie muszą kosztować nie wiadomo ile. Ważne, aby miały dobry skład i już!

✓ Przewlekły stres

Często nie mamy na to wpływu… Niestety, nieustanny stan napięcia przynosi fatalne skutki dla naszego organizmu. Życie w ciągłym biegu, niewysypianie się, bardzo źle to wpływa na skórę.

Skóra potrzebuje regeneracji. Dlatego nie można pozwalać sobie na wieczne niedosypianie. Pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze. Próbujcie choć trochę się uspokoić, poznawajcie techniki relaksacyjne, aby przespać choć 7 godzin w nocy. To bardzo istotne, aby o poranku skóra mogła być pełna witalności, gładka, bez oznak zmęczenia.

Nie da się uniknąć zmartwień. Ale spróbujcie medytacji, jogi, idźcie na siłownię, żeby choć trochę zapomnieć o wszystkich stresach, które mają miejsce. Wiem, że łatwo mówić, ale zobaczycie, jak poprawi się Wasze samopoczucie.

✓ Zła dieta

Oczywiście, że dieta wpływa na stan naszej skóry. Tylko odpowiednio zbilansowana przynosi korzyści. Witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tłuste potrawy, cukier, niedobory – to przyspiesza niszczenie włosów i skóry.

Chcecie mieć piękną cerę? Zrezygnujcie z drastycznych diet. Sięgajcie po zdrowe produkty, przestańcie się przejadać. To przynosi pozytywne skutki i jestem tego pewna (wiem po sobie).

Suplementacja również jest istotna, ponieważ nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników wraz z pożywieniem. Suplementy + witaminy z pożywienia (warzywa, owoce, orzechy) = sukces. Na pewno dacie radę wprowadzić dobre nawyki żywieniowe. Skóra Wam za to podziękuje.

✓ Niektóre zażywane leki

Na skórę mają fatalny wpływ zwłaszcza antybiotyki, dlatego podczas antybiotykowej kuracji warto sięgać po witaminy. Niektóre zażywane leki sprawiają, że skóra staje się matowa, ziemista i o wiele bardziej wrażliwa, np. na promieniowanie UVA i UVB. Dlatego tak ważne jest, aby stosować ochronę przeciwsłoneczną każdego dnia.

Zażywanie silnych leków wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego w tym szczególnym czasie warto robić maseczki nawilżające, używać dobrego serum czy kremu rozświetlającego.

✓ Kawa, papierosy

I wszelkie inne używki. Choć mam nadzieję, że nie palicie fajek! Ja uwielbiam kawę i wiem, że wypłukuje z organizmu cenne składniki, jednak myślę, że w niewielkich ilościach można sobie na nią pozwolić.

Fusów po kawie można użyć w dobrym celu – jaki peeling do ciała czy skóry głowy. Można też przygotować kawową płukankę do włosów. Albo masować skórę, aby pozbyć się cellulitu. Pamiętajcie o tym!

A Wy jak dbacie o swoją skórę? Jestem ciekawa, jak radzą sobie moje czytelniczki. Komentujcie i udostępniajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.