tabletki na cellulit

Czy tabletki na cellulit są skuteczne? Moja opinia

Tabletki na cellulit zawierają wiele dobroczynnych substancji, które zwalczają go i zapobiegają jego powstawaniu. Jest ich tak wiele, że można się pogubić. Jakie składniki powinny zawierać tabletki na cellulit? Zanim odpowiem Wam na to pytanie, wyjaśnię, co to w ogóle jest cellulit i jak powstaje oraz jakie są przyczyny cellulitu. Chcecie wiedzieć, jakie rodzaje mogą mieć tabletki na cellulit i jakie mogą pełnić funkcje? Jeżeli tak, zachęcam do lektury!

Co to jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit najczęściej pojawia się na piersiach, brzuchu i udach oraz objawia się grudkową, pomarszczoną i włóknistą skórą, czyli tak zwaną „skórką pomarańczową”. Wygląd i rozmiar cellulitu warunkuje jego stopień zaawansowania. Jeżeli stopień cellulitu jest zaawansowany, walka z nim wymaga od Was więcej wysiłku. Widoczna skórka pomarańczowa, której towarzyszy nadwaga, staje się chorobą. Dlaczego? Ponieważ objawy cellulitu nasilają się wraz ze wzrostem tkanki tłuszczowej. Z tego powodu właśnie kobiety otyłe są na niego bardziej narażone.

Widoczne pod skórą grudki to powiększone komórki tłuszczowe. Kiedy się powiększają, uciskają pobliskie naczynia krwionośne i limfatyczne, na czym cierpi krążenie i przemiana materii w komórkach. W konsekwencji toksyny, czyli uboczne produkty tego procesu, nie są w całości wydalane z organizmu i zalegają w tkankach.

Z medycznego punktu widzenia cellulit to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Grudki tłuszczu modelują między sobą puste przestrzenie, w których zbiera się woda i toksyczne produkty przemiany materii. Powstały w ten sposób obrzęk prowadzi do problemów z ukrwieniem. W odpowiedzi organizm stara się odłożyć tłuszcz na czarną godzinę, na przykład na okres ciąży. Właśnie dlatego cellulitu tak trudno się pozbyć.

Przyczyny cellulitu

Przyczyny cellulitu to przede wszystkim:

 • brak ruchu i siedzący tryb życia;
 • dieta bogata w cukier i sól;
 • nadmiar estrogenu i niedobór progesteronu;
 • zaburzenia krążenia;
 • zbyt obcisła odzież;
 • nałogowe palenie papierosów;
 • wady postawy (krzywy kręgosłup zaburza krążenie krwi w nogach).

Tabletki na cellulit – rodzaje

Tabletki na cellulit można podzielić według pełnionej przez nie funkcji:

 • Jedne przyspieszają metabolizm komórkowy, a co za tym idzie – lipolizę, czyli proces rozkładania tłuszczów do postaci umożliwiającej usunięcie ich z organizmu.
 • Druga grupa tabletek na cellulit poprawia mikrocyrkulację krwi i limfy po to, aby komórki tłuszczowe były prawidłowo rozłożone, a zalegające w organizmie toksyny zostały usunięte.
 • Tabletki na cellulit wodny mają na celu wyeliminowanie z organizmu wody wraz z zawartymi w niej toksynami.

Tabletki na cellulit – składniki i funkcje

O składnikach tabletek na cellulit decydują funkcje, jakie te środki mają pełnić:

 • Jeżeli tabletki na cellulit mają na celu spalenie tkanki tłuszczowej, powinny one zawierać wyciąg z morszczynu, olej rybi i zieloną herbatę.
  Wyciąg z morszczynu pobudza przemianę materii i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Olej rybi zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które odpowiadają za utrzymanie prawidłowego poziomu tłuszczów w organizmie, a tym samym przyspieszają metabolizm. Z kolei zielona herbata stymuluje proces redukcji komórek tłuszczowych i zapobiega utracie przez skórę jędrności.
 • Jeżeli tabletki na cellulit mają za zadanie pobudzić cyrkulację krwi, powinny one być wzbogacone o olej z ogórecznika oraz wyciągi z wąkrotki azjatyckiej, z nasion winogron i z czerwonej herbaty.
  Zawarty w oleju z ogórecznika kwas gamma-linolenowy decyduje o prawidłowej cyrkulacji krwi w skórze i dostarcza do jej komórek tlen oraz wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn. Wyciąg z wąkrotki azjatyckiej poprawia krążenie krwi i limfy, a w efekcie zapobiega zaleganiu komórek tłuszczowych w organizmie. Ponadto wzmacnia kondycję włókien kolagenowych i zapobiega ich rozwarstwianiu. Wyciąg z nasion winogron to bogate źródło przeciwutleniaczy, które chronią komórki skóry przed wolnymi rodnikami, a wyciąg z nasion winogron działa ochronnie na naczynia krwionośne. Z kolei wyciąg z czerwonej herbaty poprawia krążenie podskórne i zmniejsza opuchliznę, która jest wynikiem zaburzeń retencji płynów w organizmie.
 • Jeżeli tabletki na cellulit mają zwalczyć cellulit wodny, powinny zawierać opuncję figową, mniszek pospolity, wyciąg z pokrzywy, kwas hialuronowy i algi morskie.
  Opuncja figowa i mniszek pospolity mają działanie moczopędne, dlatego pomagają usunąć z organizmu nadmiar płynów i zawarte w nich toksyny. Wyciąg z pokrzywy wspomaga proces usuwania z organizmu wody i zbędnych produktów przemiany materii. Kwas hialuronowy wiąże wodę w komórkach skóry, a dzięki temu nawilża i wygładza naskórek, który w efekcie staje się mniej podatny na powstawanie cellulitu wodnego. Z kolei bogate w składniki mineralne, witaminy i aminokwasy algi morskie regenerują skórę z cellulitem.

Czy kiedykolwiek zażywałyście tabletki na cellulit? Jeżeli tak, to który rodzaj? Byłyście zadowolone z efektów? Może znacie inne, lepsze sposoby na cellulit? Czekam na Wasze opinie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.