jak używać beauty blendera?

Gąbka do makijażu Beauty Blender. Jak wykorzystać ją na pięć różnych sposobów?

Cześć!

Jednymi z wielu akcesoriów do makijażu są gąbki Beauty Blender. Mają różne kształty, rozmiary i kolory, dlatego każda z nas będzie mogła dobrać dla siebie idealną gąbeczkę. Ale jak zastosować ją w praktyce? W tym wpisie poznasz kilka sposobów na wykorzystanie tego gadżetu do makijażu.

Jak przygotować gąbkę do makijażu Beauty Blender?

Zanim użyjesz gąbki do makijażu, zamocz ją w zimnej wodzie, a następnie odciśnij jej nadmiar. Beauty Blender musi być wilgotny, aby dobrze rozprowadzać za jego pomocą kosmetyki, które jednocześnie nie będą się tak mocno w niego wchłaniać. Następnie na nadgarstek zaaplikuj odrobinę produktu kolorowego i zanurz w nim gąbkę.

Jak używać Beauty Blendera? Kosmetyki nakładaj w taki sposób, jakbyś stemplowała twarz. Nie rozcieraj, nie używaj placów do aplikowania produktów, nie wspomagaj się innymi technikami nakładania kolorówki. Jeżeli chcesz zwiększyć krycie w danym miejscu, to wystarczy, że kilkukrotnie ostemplujesz to miejsce za pomocą gąbeczki.

Jak stosować gąbeczkę do makijażu Beauty Blender?

Gąbeczkę Beauty Blender możesz wykorzystać na kilka sposobów. Posłuży ci do nakładania wielu kosmetyków kolorowych takich jak:

  • rozświetlacz w płynie – gąbeczkę zamocz w niewielkiej ilości produktu i rozprowadź na kościach policzkowych, w kącikach oczu, nad łukiem brwiowym, na nieruchomych powiekach, na grzbiecie nosa i czubku brody;
  • róż do policzków i bronzer – te dwa kosmetyki posłużą ci do konturowania twarzy, a idealną granicę między nimi uzyskasz, kiedy zastosujesz spiczastą część Beuaty Blendera. Następnie jego wypukłą częścią połącz te dwa produkty z podkładem i skórą;
  • korektory i bazy pod cienie – Beauty Blender świetnie się sprawdzi podczas nakładania korektorów w punktowy sposób i aplikowania bazy na całą twarz. Wystarczy, że użyjesz spiczastej i wypukłej części gąbeczki;
  • kremy – po co używać dłoni, skoro do aplikacji kremów możesz wykorzystać Beauty Blender? Co więcej gąbeczka do makijażu nie wchłania tak dużo kosmetyków, dlatego całość rozprowadzisz na cerze.

Co zrobić ze zużytą gąbeczką Beauty Blender?

Zużytego aplikatora wcale nie musisz od razu wyrzucać do kosza. Beauty Blender świetnie sprawdzi się do rozprowadzania szminek w ciemnych kolorach. Dzięki temu takie kolory będą wyglądać wtedy naturalnie.

Po drugie gąbeczki możesz użyć do robienia ombre na paznokciach. Potnij ją na małe paseczki i każdy z nich zanurz w innym kolorze lakieru do paznokci. Następnie nanoś każdy z kolorów na paznokcie, robiąc jednocześnie płynne przejścia pomiędzy nimi.

A po trzecie gąbeczki do makijażu Beauty Blender możesz wykorzystać do usunięcia białych śladów po dezodorancie. Jak to zrobić? Zamocz ją w wodzie, odciśnij nadmiar i przetrzyj plamę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.