Jak czyścić pędzle do makijażu?

Jak czyścić pędzle do makijażu? Moje sprawdzone metody

Cześć!

Używasz ich codziennie i pewnie nie wiesz, jak wiele bakterii się na nich znajduje. Pędzle i pędzelki potrafią wyczarować przepiękne makijaże. Ale kiedy stoją na półce, zbierają kurz i zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Jeżeli ich nie czyścisz, pomiędzy włoskami oblepionymi podkładem lub cieniem do powiek gromadzą się bakterie. Przeniesione na skórę twarzy podczas kolejnego makijażu mogą wywołać trądzik. Dlatego dziś nauczę Was, jak czyścić pędzle do makijażu.

Jak często myć pędzle do makijażu?

To zależy od funkcji pędzli. Aplikatory, których używasz do płynnych kosmetyków (korektorów, kremów BB lub CC, podkładów), powinnaś myć codziennie. Czemu? Bo w takich produktach bardzo szybko namnażają się bakterie. Poza tym płynne kosmetyki zaraz po zastosowaniu zasychają na włosiu pędzla, co przeszkadza w zrobieniu makijażu. Natomiast pędzle, którymi nakładasz produkty sypkie, czyść co najmniej raz na dwa miesiące.

Czym czyścić pędzle do makijażu?

Mycie pędzli szarym mydłem jest najbardziej popularne wśród dziewczyn. Detergenty w nim zawarte z łatwością usuną wszystkie zanieczyszczenia i bakterie. Do oczyszczania aplikatorów przydadzą ci się także delikatnie działające szampony, olejki myjące lub preparaty do demakijażu. Najlepszą metodą mycia pędzli jest zastosowanie specjalnych produktów i płynów dezynfekcyjnych.

Mycie pędzli krok po kroku

Pędzle namocz w misce z letnią wodą lub opłukaj pod kranem. Pamiętaj, że ich trzonki muszą wystawać ponad powierzchnię wody po to, żeby nie zniszczyły się. Jest to bardzo ważne w przypadku pędzli wykonanych z naturalnych materiałów. Następnie wylej odrobinę płynu do oczyszczania i dokładnie wetrzyj we włosie. Zajmie ci to kilkanaście minut, ale uwierz mi – warto poświęcić trochę czasu.

Nadmiar wody odsącz ręcznikiem papierowym. Włosie spryskaj płynem dezynfekującym dostępnym w każdej aptece. Jeszcze raz wytrzyj pędzelek i odłóż na ręcznik, żeby wysechł. Nie używaj suszarki i nie odkładaj aplikatora na grzejnik. Suszenie w ten sposób może zniszczyć włosie i trzonek. Co zrobić, aby pędzel zachował swój naturalny kształt? W Internecie kupisz specjalne osłonki, które przepuszczają powietrze. Dzięki nim (i regularnemu myciu także) twoje pędzle na pewno posłużą ci bardzo długo.

2 Komentarze “Jak czyścić pędzle do makijażu? Moje sprawdzone metody”

  1. Dominika

    szamponem najszybciej :p

    Odpowiedz
  2. malutka

    ja myję płynem micelarnym bo chyba jest najdelikatniejszy i nie niszczy włosia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.