jak dbać o brodę

Jak dbać o brodę swojego faceta? Krótki poradnik pielęgnacji męskiego zarostu

Cześć!

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się zakłady barberskie, barber shopy i salony fryzjerskie przeznaczone tylko dla mężczyzn. Jeżeli twój facet ma zarost i chciałby o niego lepiej zadbać, to być może warto by było, gdyby umówił się na wizytę w takim miejscu. Jeśli jednak sam woli zadbać o swój zarost, to pewnie pomogą mu porady z mojego tekstu. Zapraszam do lektury.

Jak często i czym myć bordę?

Są tacy, którzy twierdzą, że codzienne mycie brody to konieczność. Jest to ważne z dwóch powodów. W końcu broda ma kontakt z jedzeniem, a pomiędzy włosami mogą  osadzać się resztki pożywienia. Kiedy myjesz brodę, myjesz również skórę twarzy. W ten sposób zmniejszasz ryzyko pojawienia się chorób dermatologicznych, które mogą prowadzić nawet do uszkodzenia i osłabienia włosków. Czego używać do mycia brody? Najlepiej jest stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji męskiego zarostu. Dobrze sprawdzi się także ziołowy szampon o lekkiej formule.

Szczotkowanie brody

Nie tylko włosy się szczotkuję. Brodę również warto przeczesać grzebieniem lub szczotką. Najlepiej się sprawdzą akcesoria z naturalnych materiałów: grzebienie z egzotycznego drewna, a szczotki z włosiem dzika. Co daje szczotkowanie brody? Poprawia krążenie krwi, co wpływa na lepsze odżywienie cebulek włosowych i wzmocnienie włosów. Co więcej szczotkowanie zarostu zwiększa jego objętość i pomaga usunąć martwe komórki naskórka.

Nawilżanie i olejowanie brody

To kolejny ważny element pielęgnacji męskiej brody. Pamiętaj, żeby do nawilżania i olejowania wybierać kosmetyki dopasowane nie tylko do potrzeb zarostu, lecz także cery. A to wcale nie takie łatwe zadanie. Obecnie na rynku kosmetycznym jest mnóstwo produktów z zawartością olejków, wosków lub składników typowo nawilżających.

Wosk do brody

Pielęgnacja brody powinna iść w parze ze stylizacją. Zarost najłatwiej będzie ci ujarzmić za pomocą wosku. Miej na uwadze to, żeby produkt nie pozostawiał białych śladów, nie zbrylał się i nie sklejał włosków. Nakładaj go w minimalnej ilości i dopiero wtedy modeluj brodę. Jeżeli ogrzejesz go w palcach, to stanie się bardziej plastyczny i łatwiejszy do zastosowania.

Jak strzyc i przycinać brodę?

Przydadzą się ostre nożyczki, trymer lub maszynka z nakładkami o różnorodnej długości. Kształt brody dobierz do kształtu twarzy, a pod uwagę weź to, czy żuchwa jest mocno zarysowana, czy możesz pozwolić sobie na duże bokobrody lub czy możesz zaszaleć z długością zarostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.