Jak malować brwi pomadą?

Hej! Czy znacie taki kosmetyk jak pomada do brwi? To obecnie jeden z najmodniejszych makijażowych trendów. Efektu brwi pomalowanych pomadą nie da się porównać z żadnym innym! Są trwałe, wyraźne, perfekcyjne. Dziś opowiem Wam jak dobrze pomalować brwi za pomocą pomady.

Czym jest pomada?

Na wstępie warto powiedzieć, czym w ogóle jest pomada do brwi, ponieważ być może nie wszyscy znają ten produkt. To po prostu kosmetyk do makijażu brwi, wydany w formie pasty. Pomada ma specyficzną formułę, trochę jak pasta bo butów, albo masełko. Wiele z nich ma odrobinkę żelową konsystencję, dlatego przy całej swej trwałości i specyficznej gęstości, jest też bardzo plastyczna i łatwo się aplikuje na łuk brwiowy, a ponadto nadaje się do wypełniania łuków brwiowych, oraz także do malowania brwi od podstaw – wystarczy dobry pędzelek, a za pomocą pomady domalujecie sobie nawet pojedyncze włoski! To multifunkcyjny kosmetyk, ponieważ dzięki niemu stworzycie kilka różnych efektów na brwi – od delikatnych i subtelnych, aż po mocny, wieczorowy look. Zatem – zaczynamy! Jak malować brwi pomadą? O czym warto pamiętać przed makijażem?

Zanim zaczniecie – o tym warto pamiętać

  • Pomadę trzeba nakładać specjalnym, płaskim i skośnie ściętym pędzelkiem. Powinien być dość sztywny, abyście mogli kontrolować ilość nakładanej pomady. Taki kształt włosia pomoże Wam starannie wyrysować łuki brwiowe, domalować pojedyncze włoski, wypełnić ubytki na łuku i nadać brwiom pożądany wygląd.
  • Pamiętajcie także o tym, że Wasze brwi powinny być prawidłowo i starannie wyregulowane, ale nie przesadzajcie i nie wyrywajcie zbyt wielu włosków – cienkie kreseczki nie będą się ładnie prezentować. Najlepiej, jeśli za pierwszym razem po prostu wybierzecie się na regulację brwi do kosmetyczki.

Jak używać pomady – poradnik krok po kroku

  1. Za pomocą pędzelka zagarnijcie ze słoiczka niewielką ilość pomady – nałóżcie ją na wierzch dłoni – stąd będziecie ją nabierać po troszku. Słoiczek zakręćcie, aby pomada nie wysychała.
  2. Zaznaczcie dolną część brwi, rysując delikatną cienką kreseczkę. Pamiętajcie o precyzyjnym wyrysowaniu końcówki.
  3. Teraz górna część: zaznaczcie górny łuk brwiowy, ale nie zaczynajcie od początku, lecz od ⅔ jego długości – to ważne, ponieważ wtedy włoski na początku łuku brwiowego będą się prezentować bardziej naturalnie.
  4. Pora na wypełnianie łuku kolorem – dobierajcie z dłoni nałożonej tam pomady i wypełniajcie przestrzeń między wyrysowanymi łukami. pamiętajcie, aby nie nałożyć od razu za dużo pomady – stopniujcie krycie pamiętając, ze brew będzie naturalniej wyglądała jeśli zaciemnicie koniec brwi, a złagodzicie początek.
  5. Wyczeszcie delikatnie nadmiar pomady za pomocą szczoteczki.

Gotowe! Jak wam poszło? Pochwalcie się w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.