jak nosić przedziałek?

Jak nosić przedziałek? Czyli szybki sposób na nową fryzurę

Hej!

Od lat nosisz to samo uczesanie i nie wiesz, jak je odmienić? Myślisz, że tylko cięcie lub farbowanie włosów może odmienić twój wygląd? Nic z tych rzeczy. Wystarczy, że zrobisz przedziałek na innej stronie głowy i już uzyskasz zupełnie nową fryzurę.

Jak nosić przedziałek?

Tak naprawdę nie ma konkretnych zasad co do noszenia przedziałka, choć fryzjerzy mówią, że należy dopasować go do kształtu twarzy. Ale jeśli chcesz wyglądać oryginalnie i modnie, to nie musisz się jej trzymać. Przedziałek możesz wyznaczać na samym środku głowy, robiąc z niego zygzak, przenieść na prawą lub lewą stronę głowy, umiejscowić tuż nad uchem.

Twarz okrągła – przedziałek na środku

Jeżeli masz okrągłą buzię, to przedziałek na środku głowy będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj jedynie, że powinien być prosty i równy. A jeśli dodatkowo pofalujesz lub pokręcisz włosy, to twoja twarz będzie wyglądała na szczuplejszą, a fryzura na pełniejszą. Nie zakładaj także pasemek za uszy. Wypuść je wzdłuż policzków, niech powiewają na wietrze.

Twarz owalna – przedziałek jaki chcesz

Owalna buzia jest najdoskonalsza ze wszystkich rodzajów twarzy i dlatego pasuje do niej każdy typ fryzury. Pasuje do niej przedziałek umieszczony i na środku głowy, i po jej bokach. Wybierz takie uczesanie, w którym będziesz się czuła najlepiej.

Twarz serca – przedziałek mocno na boku

Przedziałek z boku głowy zmiękczy rysy twarzy w kształcie serca, optycznie zmniejszy czoło i ukryje spiczasty podbródek. Pamiętaj, żeby przy tym rodzaju uczesania włosy spływające na czoło pozostawić tak, jak wyglądają naturalnie. Dzięki takiej fryzurze będziesz wyglądała bardziej dziewczęco.

Twarz kwadratowa – przedziałek jak zygzak

Kwadratowej twarzy nie trzeba podkreślać, lecz zmiękczyć jej rysy lub odwrócić od nich uwagę. Dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie na środku głowy przedziałka zygzaka. Równie dobrze możesz rozdzielić włosy niesymetrycznie na jednym z boków. Na pewno nie zaleca się stosowania prostej kreski, która dodałaby kolejną linię na twojej buzi.

Twarz podłużna – przedziałek na środku

Jeżeli masz podłużną twarz, to w twoim przypadku dobrze się sprawdzi przedziałek na środku głowy. Dodatkowo pokręć lub pofaluj włosy, których długość nie powinna przekraczać linii żuchwy. Dzięki temu twoja fryzura uzyska dodatkową objętość, a twarz stanie się optycznie mniejsza i bardziej okrągła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.