Jak poprawnie wykonać demakijaż? 

Demakijaż jest niezwykle istotną częścią pielęgnacji wieczornej. Wiele z nas przykłada dużą uwagę do samego makijażu i poświęca swój czas z rana, by poprawić swój wygląd. Niestety wieczorem, po ciężkim dniu często nie chce nam się zmywać makijażu i robimy to na szybko. W tym wpisie powiem Wam, dlaczego poprawny demakijaż jest bardzo istotny dla naszej cery, a także jak poprawnie demakijaż wykonać.

Demakijaż – Dlaczego naprawdę jest istotny? 

Częste wypryski, przebarwienia i wysuszenie twarzy mogą być skutkami właśnie niepoprawnego wieczornego demakijażu. Demakijaż to nie tylko zmycie makijażu. Demakijaż to także usunięcie kurzu, spalin, potu, smogu – jednym słowem wszystkiego, na co nasza skóra jest narażona w ciągu dnia. Mając tę świadomość, chyba nie chciałabyś położyć się na czystą pościel mając na twarzy tyle zanieczyszczeń? Warto poświęcić te kilka minut wieczorem i poprawnie wykonać demakijaż – Twoja skóra Ci się za to odwdzięczy! Stanie się promienna, a niedoskonałości, wypryski i przebarwienia przestaną istnieć! To jak, skusisz się?

Poprawny demakijaż – Krok po kroku 

  1. Pierwszym krokiem jest płyn micelarny. Nabieramy produkt na wacik i oczyszczamy skórę. Niestety wiele z nas na tym kroku kończy swój demakijaż, a to duży błąd. Płyn micelarny koniecznie trzeba zmyć wodą, w przeciwnym przypadku może wysuszyć, podrażnić i obciążyć naszą skórę.
  2. Następnie przechodzimy do umycia twarzy. Użyj do tego wody z dodatkiem ulubionej emulsji myjącej, żelu, bądź pianki. Zwróć uwagę, by wybrać produkt niewysuszający – nie powinien zawierać w składzie mocnych detergentów takich jak SLS i ALS. Dzięki temu krokowi skutecznie domyjesz resztki makijażu i brudu.
  3. Czas na tonizację! Jest to niezwykle istotny, choć często pomijany krok. Tonik ma za zadanie wyrównać pH skóry, ułatwić późniejsze wchłanianie się substancji aktywnych, a także łagodzi i nawilża. Co istotne, toniku nie trzeba (a nawet nie powinno się) zmywać.
  4. Po demakijażu nałóż na twarz ulubione serum bądź krem.

Jeszcze dwa dodatkowe tipy

Oczy 

Zwróć szczególną uwagę na demakijaż oczu – ta skóra jest szczególnie delikatna. Jeśli chodzi o oczy, to zamknij je i przyłóż waciki i odczekaj chwilę. Płyn micelarny rozpuści makijaż, a Ty nie podrażnisz oczu i nie wyrwiesz swoich naturalnych rzęs.

Awaryjny sposób – chusteczki do demakijażu 

Chusteczka do demakijażu jest świetnym awaryjnym sposobem, gdy jesteś poza domem i zapomniałaś swoich kosmetyków, bądź po ciężkim dniu naprawdę nie masz siły na zrealizowanie rutyny pielęgnacyjnej. Traktuj takie chusteczki jak wyjście awaryjne, ponieważ nie oczyszczą one skóry dokładnie i są dość uniwersalne, więc mogą wywołać podrażnienia.

A jak Wy wykonujecie demakijaż? Napiszcie w komentarzach! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.