Jak prawidłowo stosować szampon do włosów

Jak prawidłowo stosować szampon do włosów?

Cześć!

Czy wiesz, że prawidłowe stosowanie szamponu wpływa korzystanie na kondycję włosów i skóry głowy? Serio! Technika mycia i poprawne używanie kosmetyków są bardzo ważne. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak należy myć włosy szamponem, przeczytaj mój wpis. Życzę miłej lektury!

Poprawne stosowanie szamponu

1. Bardzo dokładnie rozczesz włosy (kołtuny i splątane pasemka utrudniają mycie) i ustaw odpowiednią temperaturę wody. Nie może być zbyt gorąca, ale musi być nieco wyższa od temperatury naszego ciała.

2. Włosy i głowę zmocz pod wodą. Wszystkie pasemka i każdy centymetr głowy muszą być mokre. Nie odsączaj nadmiaru wody. Im jest jej więcej, tym szampon będzie się lepiej pienił i rozprowadzał.

3. Szampon rozcieńcz wodą, by był delikatniejszy i łatwiejszy do zaaplikowania. Dzięki temu trikowi zużyjesz mniej kosmetyku, a uzyskasz lepszą pianę. Taką mieszankę nałóż na skórę głowy i dokładnie wmasuj. Rób wolne i kuliste ruchy, głowę masuj przez około dwie minuty.

4. Jeżeli skóra głowy jest przetłuszczona, szampon nie będzie się pienił i mycie będziesz musiała powtórzyć jeszcze raz (patrz punkt 3). Na koniec dokładnie spłucz szampon. Zacznij od nasady włosów i skóry. Odchylaj delikatnie kolejne pasma, by wypłukać spomiędzy nich pianę. Nie zapomnij o chłodnej wodzie skierowanej na włosy i skórę głowy. Dzięki zmniejszeniu temperatury łuski włosowe zamkną się, a pasemka będą gładkie.

5. Dłonią odciśnij nadmiar wody. Nie ciągnij i nie szarp włosów, bo możesz je osłabić. Wodę, która została w pasemkach, odsącz bawełnianym lub papierowym ręcznikiem. Włosy wysusz suszarką lub pozwól im wyschnąć naturalnie.

Tego nie wolno ci robić!

1. Nie używaj dużej ilości szamponu. To, że wylejesz połowę butelki kosmetyku, wcale nie sprawi, że twoje włosy będą zdrowsze i piękniejsze. Wręcz przeciwnie. Dużą ilość szamponu jest bardzo trudno spłukać, a piana, która zostanie pomiędzy włosami, może wywołać podrażnienia.

2. Nie szarp włosów. Kiedy szarpiesz i mocno trzesz włosy podczas mycia, osłabiasz cebulki włosowe, a to z kolei prowadzi do wypadania włosów. Podobnie dzieje się wtedy, gdy zbyt mocno wycierasz pasemka ręcznikiem.

3. Nie myj włosów dużo razy z rzędu. Aby oczyścić włosy i skórę głowy, wystarczy, że zastosujesz dwukrotne mycie. Do wyjątków należą: bardzo przetłuszczające się włosy, pasemka po olejowaniu lub zastosowaniu gęstej i tłustej maski.

A jak wy, dziewczyny, myjecie włosy i jak używacie szamponu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.