sposób na piękną opaleniznę

Jak uzyskałam piękną opaleniznę? Moje sposoby na jednolity kolor skóry

Cześć!

Czy wy też tak macie, że jakkolwiek byście się nie starały, to i tak wasza skóra nie uzyska jednolitego koloru opalenizny? Bo odznaczy się ramiączko bluzki, włosy zasłonią część pleców lub szyi, a nogi w ogóle nie złapią słońca. Skutek? Ciało nie jest idealnie opalone i nie ma jednolitego kolorytu. Jak to zmienić? Poznajcie moje sposoby.

Działam natychmiast

Jeżeli opaliłam się punktowo, to natychmiast próbuję to zmienić. W pierwszej kolejności rozjaśniam powstałą opaleniznę za pomocą peelingów, żelu z aloesem lub masek wybielających z cytryną lub miodem. Produkty te przede wszystkim złagodzą podrażnienia i oparzenia oraz rozjaśniają opaleniznę. Następnie staram się opalać tak, żeby promienie słoneczne równomiernie pokryły całe moje ciało.

Opalenizna na szybko

Czasami stosuję samoopalacze lub opalanie natryskowe. Mam gwarancję, że cała moja skóra będzie wyglądała na opaloną równomiernie. Jeśli decyduję się na takie rozwiązanie, to dbam o to, żeby odcień produktów był jak najbardziej zbliżony do koloru skóry. Na opalanie natryskowe zawsze umawiam się do kosmetyczki, a samoopalacze nakładam sama w domu. Jak to robię, żeby uzyskać jednolity kolor skóry? Zaczynam od dokładnego peelingu i nawilżania ciała. Do aplikacji samoopalacza używam rękawicy lub po prostu produktu w sprayu. Czekam aż produkt się wchłonie, a potem nawilżam skórę regularnie.

Balsam do ciała i brozner

Jeżeli opalenizna jest delikatna i powstała tylko w kilku miejscach, to zazwyczaj stosuję mniej radykalne metody wyrównywania koloru skóry. Mieszam balsam z bronzerem i taką mieszankę nakładam na całą skórę. W przypadku twarzy stosuję pędzelek do makijażu, który precyzyjnie zakrywa nieopalone obszary cery.

Nie pogłębiaj opalenizny

Skoro chcesz mieć jednolity kolor skóry, to nie warto opalać tych części ciała, które już się opaliły. Zaaplikuj więc na nie krem z wysokim filtrem, a na resztę skóry nałóż krem z niższym faktorem. Ciało powinno nabrać jednolitego koloru skóry. Dla pewności wsmaruj w nie kosmetyk z ekstraktem z kakaowca, który przyspieszy brązowienie skóry.

Nawilżanie jest najważniejsze

Nawilżanie skóry zapewni jej ładny i równomierny koloryt nie tylko wtedy, jeśli chodzi o opalanie się. Ja używam do tego celu balsamów z aloesem, kwasem hialuronowym, roślinnymi ekstraktami i olejkami. Ważne jest także nawadnianie organizmu i skóry od środka. Dlatego każdego dnia wypijam około litra niegazowanej wody, a do tego jem owoce i warzywa bogate w witaminy i minerały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.