Jak wzmocnić działanie maski i odżywki do włosów? Przedstawiam moje 2 sposoby!

Hej Dziewczyny! 

Często pytacie mnie, co robicie z produktem, który zupełnie się u mnie nie sprawdził. Otóż zwykle oddaje go siostrze bądź mamie, ale zanim to zrobię staram się jeszcze poeksperymentować. Właśnie w ten sposób odkryłam dwa świetne sposoby, na ulepszenie i wzmocnienie działania masek i odżywek do włosów. 

1. Jak ulepszyć działanie maski i odżywki do włosów – olej

Moim pierwszym sposobem na ulepszenie działania maski lub odżywki do włosów jest dodanie oleju do maski/odżywki. Wiem, że nie każda nas ma w domu rozmaite półprodukty w postaci keratyny czy aloesu – sięgnijmy więc po to, co mamy w domu. Jeśli chodzi o ilość oleju, to zależy to od kondycji Twoich włosów. Ja z reguły dodaję 3-4 kropelki oleju. Niemniej jednak gdy masz włosy bardzo suche i zniszczone – możesz dodać nawet pół łyżki oleju (a może i więcej). Pamiętaj, że lepiej mniej i stopniowo zwiększać ilość, niż raz dać za dużo i przeciążyć włosy. Jeśli chodzi o sposób użycia to ja wyjmuję standardową porcję maski na zakrętkę (może to być też miseczka czy puste opakowanie), dodaję odpowiednią ilość oleju i mieszam je ze sobą. Następnie nakładam maskę na włosy, czekam około 20 minut i dokładnie spłukuję mieszankę letnią wodą. Wiem, że olejowanie włosów kojarzy nam się z ich przetłuszczeniem i koniecznością umycia. Jednak zapewniam: naprawdę nie ma się czego bać. Tak niewielka ilość oleju nie obciąży naszych włosów i nie przetłuści ich. Dzięki olejom dodanym do maski bądź odżywki włosy staną się bardziej lśniące, miękkie i nawilżone, a przede wszystkim nie będą się puszyć. Jaki olej dodać do maski/odżywki, aby ulepszyć ich działanie?

  • olej arganowy (kupicie na nanoil.pl)
  • olej ze słodkich migdałów (kupicie na nanoil.pl)
  • oliwa z oliwek

Te trzy oleje są uniwersalne i sprawdzą się przy każdym typie włosów. Ja mam włosy średnioporowate i wszystkie trzy sprawdzają się u mnie rewelacyjnie. Jeśli wiecie, jaki olej najlepiej sprawdza się przy Waszych włosach, śmiało użyjcie go do wzmocnienia działania maski/odżywki.

2. Jak ulepszyć działanie maski i odżywki – trochę ciepła

Drugiego sposobu na wzmocnienie działania maski lub odżywki używam, gdy pierwszy nie zadziałał, a ja mam akurat więcej czasu. Przyznam, że jest on trochę czasochłonny, ale efekty są tego warte. Możecie stosować go przed wielkim wyjściem, bo jest to niemalże gotowy przepis na #goodhairday Oto ten sposób:

  1. Nakładam maskę/odżywkę na włosy
  2. Związuję włosy w kok na czubku głowy
  3. Wkładam czepek silikonowy na głowę
  4. Na czepek nakładam ręcznik
  5. (opcjonalnie) Suszę włosy naprzemiennie ciepłym i zimnym powietrzem
  6. Po około 20-30 minutach spłukuję produkt letnią wodą
  7. Cieszę się piękną fryzurą!

Pod wpływem ciepła łuski włosów odchylają się, a dzięki temu włosy wchłaniają w siebie więcej wartościowych składników, jakie zawarte są w masce/odżywce. Dlatego tak ważne jest, aby spłukać produkt letnią wodą – w ten sposób domkniemy łuski włosów. Efektem tego zabiegu będą niezwykle błyszczące, odżywione a przede wszystkim bardzo miękkie i mięsiste włosy. 

A czy Wy czasem wzmacniacie działanie masek lub odżywek? Jeśli nie, koniecznie spróbujcie, będziecie pozytywnie zaskoczone! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.