paznokcie po hybrydzie

Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym? Moje sposoby na ładne paznokcie po hybrydzie

Manicure hybrydowy poleciłabym kobietom, które cenią trwałość, wygodę i estetyczny wygląd paznokci. Na czym on polega? Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie? Jeżeli tak, dlaczego? Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? Oto moje sposoby na ładne paznokcie po hybrydzie.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Zabieg zaczyna się tak jak zwykły manicure ‒ od przygotowania płytki. Następnie opiłowane paznokcie z odsuniętymi skórkami należy zmatowić specjalnym bloczkiem, ponieważ na tłustej płytce lakier nie będzie się trzymać. Po nałożeniu żelu utwardza się go za pomocą lampy UV, a następnie nakłada warstwy koloru.

Manicure hybrydowy daje szereg możliwości, począwszy od jednego koloru, poprzez francuski manicure, na wtapianiu kamyczków kończąc. Nie nadaje się za to do przedłużania płytki ‒ bardziej przypomina mocny lakier do paznokci niż tipsy. Do jego usunięcia stosuje się płyn z zawartością acetonu, a zdejmowanie hybrydy odbywa się w salonie.

Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?

Niestety, w większości przypadków po odstawieniu hybrydy paznokcie stają się cieńsze. Aby je zregenerować, należy zrezygnować z tej formy manicure’u na dwa, trzy miesiące (w tym czasie nie nakładajcie tipsów). Stosujcie za to odżywkę do cienkich i osłabionych paznokci, a gdy nastąpi poprawa, możecie wrócić do hybrydy. Manicure hybrydowy zwyczajnie nie będzie się trzymał na zniszczonych, rozdwojonych paznokciach.

Dlaczego hybryda osłabia i niszczy paznokcie?

Manicure hybrydowy ma wiele zalet: jest bardzo trwały, łatwy do wykonania w domu i stosunkowo tani. Słyszałam, że jeżeli ktoś raz wykona hybrydę, już z niej nie zrezygnuje. Niestety, ta forma manicure’u ma także wadę: osłabia paznokcie na skutek długotrwałego i regularnego stosowania. Kilka warstw lakieru hybrydowego osłabia płytkę, która w konsekwencji zaczyna się łamać. Dodatkowo po kilku miesiącach paznokcie mogą nabrać niezdrowego koloru. W takiej sytuacji ponowna aplikacja hybrydy staje się problematyczna, jeżeli nie niemożliwa; na słabych, zniszczonych paznokciach lakier nie chce się trzymać lub nieestetycznie schodzi i łuszczy się. Wtedy należy odstawić hybrydę na jakiś czas i zająć się odżywianiem paznokci, to znaczy nawilżaniem zarówno ich, jak i skórek. Po kilku miesiącach powinny być gotowe do ponownej stylizacji.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Po długotrwałym korzystaniu z hybrydy musicie dać paznokciom odpocząć, ale najpierw prawidłowo usuńcie lakier hybrydowy ‒ tak, aby nie uszkodzić płytki. Po zdjęciu hybrydy najlepiej obciąć paznokcie na krótko, żeby mogły się wzmocnić. Ponadto od razu należy położyć oliwkę do paznokci na płytki i skórki. Warto ją aplikować kilka razy dziennie, ponieważ hybryda wysusza paznokcie. Równie dobrze możecie zaopatrzyć się w odżywkę do paznokci, która je zregeneruje. Najlepsze efekty osiągniecie, jeżeli wspomożecie odpowiednią pielęgnację zmianą jadłospisu; codzienne menu powinno zostać wzbogacone o nasiona, otręby, chude mięso drobiowe, jaja, grube kasze, rośliny strączkowe, ryby, olej lniany i oliwę z oliwek lub suplementami diety na zdrowe paznokcie. Taka regeneracja powinna trwać minimum miesiąc.

Co jeszcze możecie zrobić? Podczas pierwszego zabiegu warto nałożyć pod hybrydę bazę proteinową (witaminową), która nie tylko przygotowuje płytkę paznokcia do zabiegu, lecz także skutecznie ją wzmocni i odżywi. Baza proteinowa zawiera witaminę E i B5, a te poprawiają kondycję paznokci.

Stosujecie manicure hybrydowy? Jeżeli tak, zauważyłyście, że kondycja Waszych paznokci pogorszyła się? Co zrobiłyście, aby ją poprawić? Czekam na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.