Jak zrobić demakijaż oczu?

Jak zrobić demakijaż oczu? Zmywamy kolorówkę krok po kroku

Cześć!

Wbrew pozorom demakijaż oczu jest bardzo trudnym zadaniem. Podczas zabiegu należy zmyć makijaż oraz nie uszkodzić wrażliwej skóry powiek i rzęs. Jak to zrobić? Przeczytaj mój tekst, a dowiesz się krok po kroku, w jaki sposób zmyć kolorówkę.

Demakijaż oczu – nie możesz o nim zapomnieć

Oczy i skóra wokół nich są bardzo wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Podrażnienia mogą wywołać nawet najmniejsze zanieczyszczenia, o niedokładnie usuniętym makijażu nie wspominając. Resztki cieni do powiek, eyelinera lub maskary mogą wywołać różne infekcje aparatu wzroku, a także doprowadzić do wypadania rzęs. Prawidłowo zrobiony demakijaż oczu nie tylko uchroni cię przed podrażnieniami, ale dodatkowo dostarczy skórze powiek i rzęsom wielu składników odżywczych.

Demakijaż oczu krok po kroku

  1. Porządnie umyj ręce. Nie wolno dotykać oczu i skóry wokół nich brudnymi dłoniami, bo możesz doprowadzić do powstania infekcji, np. zapalenia spojówek.
  2. Płatek kosmetyczny nasącz produktem do demakijażu i przyłóż do zamkniętego oka. Odczekaj chwilę, aż kosmetyk rozpuści makijaż. Pamiętaj, żeby nie pocierać skóry, bo w ten sposób mogłabyś ją podrażnić i osłabić rzęsy.
  3. Jeżeli chcesz usunąć maskarę, rób to ostrożnie przykładając płatek kosmetyczny do nasady rzęs; potem kieruj go do góry. Dzięki tej technice unikniesz uszkodzenia i wypadania rzęs.
  4. Pozostałości po kolorówce pozbądź się, wykonując delikatne ruchy od zewnętrznej do wewnętrznej części oka. Taką czynność powtarzaj do momentu, kiedy płatki kosmetyczne będą czyste.

Idealny kosmetyk do demakijażu oczu to…

Najczęściej do demakijażu oczu używamy tego samego produktu co do oczyszczania całej twarzy. Dlatego bardzo ważne jest, żeby kosmetyk był dopasowany do potrzeb cery. Powinien łagodzić podrażnienia oraz nawilżać i odżywiać skórę powiek i rzęsy. Najbardziej popularnymi preparatami do demakijażu oczu są delikatne mleczka, płyny dwufazowe i płyny micelarne.

Jak wy robicie demakijaż oczu, dziewczyny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.