suchy szampon

Moje ulubione suche szampony: Batiste i Klorane

Cześć!

Dziś o ekspresowej pielęgnacji włosów i moich dwóch ulubionych suchych szamponach: Klorane i Batiste. W ekstremalnych sytuacjach sprawdzają się doskonale. O tym, jak odświeżają włosy i jak przedłużają naturalny wygląd fryzury przeczytacie w moim poście.

Co to jest suchy szampon?

Suchy szampon jest ostatnią deską ratunku w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jeżeli nie masz czasu, żeby rano umyć głowę, to ten produkt na pewno ci pomoże. Suchego szamponu używaj po siłowni, w trakcie podróży, na wakacjach i zawsze, gdy jesteś spóźniona do pracy lub na uczelnię. Jak działa suchy szampon? Pochłania nadmiar sebum, redukuje nieprzyjemny zapach, unosi włosy u nasady i zapewnia im ładny wygląd. Suche szampony mają zazwyczaj postać aerozolu, dzięki czemu aplikacja jest bardzo łatwa. Jak nakładać suchy szampon? Produkt rozpyla się z odległości 30 cm, a następnie rozczesuje się włosy. Po chwili fryzura wygląda świeżo i naturalnie.

Suchy szampon Batiste

Moim ulubionym suchym szamponem marki Batiste jest Floral Essences. Ma bardzo przyjemny zapach, w którym wyczujemy lilię wodną, brzoskwinię, pomarańczę, melona, fiołki, konwalię i różę. Taki aromat pobudza rankiem, kiedy nie chcę mi się zwlec z łóżka. Suchy szampon po aplikacji pozostawia na włosach biały nalot, który wystarczy wyczesać grzebieniem lub palcami. Całość zajmuje mi mniej niż minutę! Jedno opakowanie zawiera 200 ml kosmetyku.

Suchy szampon Klorane

Wydaję mi się, że suchy szampon Klorane jest bardziej naturalny niż Batiste. Zawiera mleczko na bazie owsa, które odżywia, łagodzi i nawilża pasemka. Do tego kosmetyk jest hipoalergiczny. Aplikacja suchego szamponu od Klorane jest taka sama, jak szamponu marki Batiste. Podczas stosowania należy uważać, żeby produkt nie przedostał się do oczu, bo mógłby je podrażnić. W jednym opakowaniu mieści się 150 ml kosmetyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.