Błędy w pielęgnacji włosów

Najczęściej popełniane włosowe błędy. Tego się wystrzegaj!

Cześć!

Błędy w pielęgnacji włosów zdarzają się nawet najlepszym. Źle dobrane kosmetyki, nieodpowiednie akcesoria, niedokładna pielęgnacja. Skutek? Osłabione, matowe, kruche włosy. Sprawdź, jakich błędów w pielęgnacji włosów nie wolno ci popełniać.

Emolienty lub proteiny to za mało

Wiele początkujących włosomaniaczek w pielęgnacji włosów używa produktów tylko z emolientami lub proteinami. Na opakowaniach takich kosmetyków zazwyczaj widnieje napis REGENERACJA. A to, jak nie trudno się domyśleć, przyda się każdemu. Co mogłoby się stać, gdybyś przeprowadziła długą kurację takimi produktami? Włosy cienkie potraktowane olejkiem będą przeciążone i tłuste. Wysokoporowate włosy natomiast, na których zastosowałaś proteinowy kosmetyk, staną się suche i zniszczone. Rozwiązanie? Używaj produktów z proteinami, emolientami i humektantami. Równie dobrze możesz stosować emolientową maseczkę i proteinową odżywkę.

Kosmetyki to nie wszystko

Jeżeli wydaje ci się, że do pielęgnacji włosów wystarczą ci tylko kosmetyki, to nawet nie wiesz, w jak dużej nieświadomości jesteś. Jeżeli chcesz, żeby twoje włosy były piękne i zdrowe, powinnaś:

  • ograniczyć do minimum stylizację na gorąco,
  • ustawić w suszarce chłodny nawiew powietrza,
  • regularnie podcinać końcówki pasemek,
  • stosować szczotki z naturalnych materiałów,
  • delikatnie wycierać włosy ręcznikiem.

Im mniej, tym lepiej

Może wydać ci się to dziwne, ale im mniej kosmetyków w pielęgnacji włosów zastosujesz, tym lepsze efekty osiągniesz. Nie nakładaj kosmetyków w zbyt dużej ilości i zbyt często. W miarę możliwości ogranicz także mycie głowy. W zupełności wystarczą ci szampon, odżywka i maska. Wcale nie musisz mieć ampułek, wcierek, olejków i płukanek.

A jak ty dbasz o włosy?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.