Przedłużanie rzęs – jaką metodę wybrać?

Przedłużanie rzęs sprawia, że nasze oczy stają się optycznie większe, spojrzenie bardziej wyraziste, a rzęsy zdecydowanie dłuższe i gęstsze! Brzmi świetnie, prawda? Oprócz tego, dzięki przedłużonym rzęsom zyskujemy czas każdego poranka i wyglądamy świeżo i promienie nawet po nieprzespanej nocy. W tym wpisie podzielę się z Wami najpopularniejszymi metodami przedłużania rzęs. Ja osobiście przedłużam rzęsy metodami 1:1 lub 2:1, a czasem przyklejam gotowe rzęsy na pasku. 

Pierwsza metoda – przedłużanie rzęs 1 do 1 

Metoda przedłużania rzęs 1:1 jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą. Metoda ta polega na przyklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naszej naturalnej rzęsy. Kilka powodów, dlaczego metoda 1 do 1 jest najpopularniejszą metodą przedłużania rzęs:

  • efekt jest bardzo naturalny, sztuczne rzęsy są ledwo widoczne
  • efekt jest delikatny
  • ta metoda jest najtańsza
  • jest to najszybsza metoda
  • nie obciąża naszych naturalnych rzęs

Sama uwielbiam tę metodę właśnie z wyżej wymienionych powodów. Uważam też, że jest to świetna metoda na początek przygody z przedłużaniem rzęs.

Przedłużanie rzęs 2:1 i 3:1

Te metody polegają odpowiednio na doklejeniu do jednej naszej rzęsy odpowiednio dwóch lub trzech rzęs sztucznych. Metoda 2:1 również daje naturalny efekt, lecz nieco mniej delikatny niż metoda 1:1. Metoda 3:1 daje już bardziej wyrazisty i widowiskowy efekt. Metody 2:1 oraz 3:1 są szczególnie polecane dla osób, które naturalnie mają dość rzadkie i krótkie rzęsy. Te metody nie obciążą naszych naturalnych rzęs, ale optycznie zwiększą ich objętość i długość.

Russian Volume Effect oraz Hollywood Effect 

Te dwie metody zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Efekt jest bardzo widoczny i spektakularny. Pomimo ogromnego zagęszczenia, sztuczne rzęsy nie obciążą naszych naturalnych. Ja nie zdecydowałabym się na ten efekt, bo nie czułabym się dobrze z aż tak dużym wachlarzem rzęs. Warto dodać, że te metody są droższe i zabieg trwa dłużej. Jeśli zdecydujecie się na którąś z tych metod, wybierzcie sprawdzony salon kosmetyczny.

Przyklejenie gotowych rzęs na pasku

To alternatywna metoda do przedłużania rzęs. Mamy do wyboru mnóstwo różnych modeli, są dość łatwo dostępne, a ceny są naprawdę przystępne. Ta metoda polecana jest na wielkie wyjścia. Polega na jednorazowym przyklejeniu paska z rzęsami. Jest to świetne dopełnienie makijażu. Przyklejenie rzęs na pasku daje spektakularny, chwilowy efekt. To też świetna opcja, aby sprawdzić, czy przedłużanie rzęs jest dla nas.

A Wy jaką metodą przedłużacie swoje rzęsy? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.