Regeneracja włosów

Włosy w stylu Barbie? Regeneracyjny przewodnik i ekspresowe efekty

Cześć!

Idealnie ułożone, zdrowe i piękne włosy? Ty też takie możesz mieć! A co najlepsze, taką fryzurę zrobisz sobie na święta lub na sylwestra. Jest tak łatwa do wykonania, że będziesz mogła ją nosić na co dzień. Jak ją przygotować? Przeczytaj mój tekst, a wszystkiego się dowiesz.

Suszarce powiedz NIE i zadbaj o skórę głowy

Podczas mycia zrób krótki masaż skóry głowy. Taki zabieg odpręży cię, poprawi krążenie krwi i wzrost włosów, pomoże oczyścić skalp i usprawni przepuszczalność składników odżywczych. Użyj do tego szamponu z olejkami eterycznymi, awokado i kokosem. Jeżeli chcesz wzmocnić przenikanie składników odżywczych w głąb skóry, to włosy potraktuj ciepłem. Nie używaj jednak suszarki, lecz foliowego czepka, który założysz na głowę. Łuski włosa pod wpływem ciepła rozchylą się i przez nie przedostaną się substancje z maski, odżywki lub szamponu.

Kup dobrą szczotkę dla włosów

Nie kupuj szczotek z plastikowymi ząbkami. O wiele lepiej sprawdzą się szczotki z naturalnych materiałów, czyli z drewnianą rączką i włosem pochodzącym od zwierząt. Taki gadżet poprawi krążenie krwi i zabezpieczy pasemka przed mechanicznymi uszkodzeniami. Najlepiej sprawdzają się szczotki ze szczeciny dzika, w której jest keratyna. Prawidłowe szczotkowanie zaczyna się od końcówek i stopniowo przechodzi się do czubka głowy. Na końcu pochyl głowę i wyszczotkuj jeszcze raz pasemka, dzięki czemu zapewnisz im większą objętość. Wykonuj delikatne ruchy, żeby nie podrażnić gruczołów łojowych i skóry.

Zrób sobie grzywkę

Czasami wygląd i samopoczucie odmienić potrafi zrobienie grzywki lub skrócenie włosów. W zasadzie są to najprostsze zabiegi, które możesz wykonać samodzielnie. Nożyczki fryzjerskie kupisz w każdej drogerii za grosze. Jak się do tego zabrać? Włosy umyj i lekko wysusz. Nie skracaj mokrej grzywki, bo ta pod wpływem wody jest dłuższa i cięższa. Grzywkę weź między palec środkowy i wskazujący, chwyć nożyczki pionowo i ostrożnie przycinaj pasemka o centymetr.

Wymodeluj swoje włosy

Suszenie włosów zacznij od włosów przy twarzy, zajmij się grzywką i pasmami przy uszach. Na początku zabiegu wykonuj mocne i dynamiczne ruchy. W tym czasie reszta fryzury podeschnie i łatwiej będzie ci się nią zająć. Ciepłe powietrze kieruj na włosy jeszcze przez parę minut, a na koniec ustaw chłodny nawiew. Pamiętaj, że włosów nie wolno związywać gumką, bo się odkształcą.

Triki stylistów fryzur

Zakręć włosy na grube wałki. Nie musisz stylizować całej fryzury – wystarczy, że zrobisz to na czubku głowy, po jej bokach i na tylnej części. Wałki zakładaj na lekko wilgotne pasemka i podgrzewaj je ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. A może chciałabyś mieć plażowe fale? Najłatwiej ułożysz je za pomocą sprayu DIY z soli morskiej, olejku kokosowego i wody.

Którą fryzurę wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.