warkocz

Zaplatamy warkocze. Jak zrobić to przy pomocy wody i odżywki?

Cześć dziewczyny!

W dzisiejszym poście przedstawię Wam prosty sposób na zrobienie warkocza. Najlepsze jest to, że jednocześnie odżywiacie i pielęgnujecie swoje włosy. Z mojego wpisu dowiecie się także, jakie warkocze będą modne w sezonie wiosna i lato 2017. Życzę Wam miłej lektury!

Mikstura do zaplatania warkoczy

Jeżeli skorzystasz z moich wskazówek, przekonasz się, że zaplatanie warkoczy jest banalne. Ułatwią ci to… woda i odżywka. Przygotuj zatem pojemniczek z atomizerem i swoją ulubioną odżywkę. Pamiętaj, żeby kosmetyk miał właściwości nawilżające, wygładzające i kondycjonujące. Do pojemnika wlej wodę i odżywkę, a następnie dokładnie wymieszaj. Przed każdym użyciem przygotowaną miksturę wstrząśnij, a następnie spryskaj mokre lub suche włosy. I już możesz zaplatać warkocz! Pamiętaj, że zaplatanie fryzury na wilgotnych włosach jest o wiele łatwiejsze. Dokładnie rozczesane pasemka jest bardzo łatwo wydzielać i wiązać w warkocze.

Warkocze modne w sezonie wiosna i lato 2017

Warkocze przestały kojarzyć się nam ze szkolnymi czasami i dzieciństwem. Obecnie wiele kobiet nosi takie uczesanie; ba, warkocze zaplatają nawet mężczyźni. Mocno związana i elegancka fryzura świetnie sprawdzi się w rożnych sytuacjach. Idealnie będzie pasowała na siłownię, do pracy lub na ślub. A jakie warkocze będą modne tego lata?

Szczególnie popularne staną się warkocze bokserskie i pigtail. Pierwsze z nich są zaplatane na czubku głowy, natomiast te drugie wiąże się na wysokości uszu. Bokserskie warkocze pozwalają ujarzmić najmniejsze włoski, a pigtail przypominają romantyczne uczesania. Modne w tym sezonie będą także znane wszystkim włosomaniaczkom warkocze francuskie i holenderskie. „Francuzy” robi się tak, aby wszystkie pasma zaplatały się od góry. Ich odwrotnością są warkocze holenderskie, zaplatane od dołu. Bardzo skomplikowaną formą warkoczy są kłosy, a ich zupełną przeciwnością tzw. liny. Najbardziej zaawansowaną formą opisywanych przeze mnie uczesań są sploty koronkowe.

Jakie są Wasze ulubione warkocze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.