Pędzle do makijażu

Zestaw makijażowy każdej dziewczyny. Jakie pędzle do makijażu powinnaś mieć w swojej kosmetyczce?

Cześć!

Podkład, puder, szminka i cienie do powiek to tylko część wyposażenia kosmetyczki wielu dziewczyn. Dochodzą do tego jeszcze pędzle, którymi te produkty trzeba nałożyć. I tu twoja kosmetyczka powiększa się. Sprawdź, jakie pędzle powinnaś mieć do makijażu twarzy.

Syntetyczne vs naturalne

Które pędzle do makijażu wybrać? Syntetyczne czy naturalne? Ze sztucznym włosiem czy zrobione z ekologicznych materiałów? A może to nie ma takiego znaczenia? Dla alergików i profesjonalistów podział akcesoriów na sztuczne i naturalne na pewno będzie istotny. Ale tak naprawdę nie ma większego znaczenia, jakiego pędzla użyjesz. Zarówno pędzle sztuczne, jak i naturalne dobrze rozprowadzają kosmetyki. Wypróbuj kilka takich akcesoriów, a z pewnością znajdziesz idealny dla siebie.

Pędzle do podkładu

Istnieją co najmniej trzy typy pędzli do nakładania podkładu. Pierwszym z nich jest pędzel ścięty z obu stron i z długim włosiem na środku. Taki kształt umożliwia pomalowanie trudno dostępnych miejsc (przy skrzydełkach nosa, w kącikach ust lub przy linii włosów). Drugim rodzajem jest pędzel nazywany przeze mnie stempelkiem. Jest ścięty na płasko, co zapewnia dokładne pokrycie twarzy bez efektu smug. Ostatnim typem pędzla jest całkiem płaski, którym posługujemy się tak, jak zwykłym pędzlem malarskim: po prostu malujemy twarz podkładem raz za razem.

Pędzle do pudru

Do nakładania pudru najlepiej nadaje się duży i puchaty pędzel. Takim aplikatorem najłatwiej jest omieść twarz i zapewnić sobie naturalny efekt. Jeżeli jednak nie przepadasz za pędzlami do pudru, to najlepszym rozwiązaniem będzie puszek. Nie trzeba nim omiatać twarzy; wystarczy docisnąć go do skóry, a puder i matowy efekt na pewno utrzymają się przez cały dzień.

Pędzle do bronzera

Takie akcesoria powinny być dobre do konturowania twarzy i dokładnego rozcierania kolorówki. Ścięte pod kątem włosie umożliwi zaaplikowanie bronzera pod kośćmi policzkowymi, z boku nosa, w okolicy żuchwy, na skroniach lub w innych wybranych przez ciebie miejscach. Takie pędzle są wielofunkcyjne: idealnie nadają się do nakładania różu i rozświetlacza.

A wy jakich pędzli do makijażu twarzy używacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.