jak prawidłowo oczyszczać włosy?

Jak prawidłowo oczyszczać włosy? Mój mini poradnik

Cześć!

Oczyszczanie włosów jest bardzo ważne z punktu widzenia zdrowia i ładnego wyglądu. Podczas zabiegu oczyszczania usuwamy łupież, połamane włosy, sebum i inne zanieczyszczenia, które w ciągu dnia gromadzą się na skórze głowy. Powinnyśmy jednak robić to dokładnie i poprawnie. Sprawdź, jak oczyszczać włosy.

Po co oczyszczać włosy?

Włosy należy oczyszczać z potu, sebum, kurzu, minerałów twardej wody oraz produktów do pielęgnacji i stylizacji. Jeżeli utworzy się z nich gruba warstwa, to potem będzie ci trudno umyć głowę lub doprowadzisz do sytuacji, w której skóra zachoruje. Co więcej oczyszczanie będzie ci potrzebne, gdy twoje kosmetyki przestaną skutecznie działać, a włosy będą wyglądać na nieświeże. Dzięki oczyszczaniu:

  • usuwasz z włosów nadbudowane substancje i nadajesz pasemkom lekkości;
  • przygotowujesz włosy do pozostałych zabiegów;
  • przywracasz włosom i skórze głowy równowagę;
  • przeciwdziałasz przetłuszczaniu się skóry głowy.

Jak oczyszczać włosy?

Poprawne oczyszczanie włosów składa się z dwóch etapów:

  • wstępnego mycia – rozluźnia brud (szampon wtedy się słabo pieni),
  • właściwego mycia – zmywa z włosów wszystkie zanieczyszczenia (szampon pieni się bardzo mocno).

Włosy i skórę głowy należy oczyszczać tak często, jak tego potrzebują. Dlatego obserwuj czuprynę i sama zadecyduj, kiedy najlepiej ją oczyścić. Ważne jest, żeby robić to dokładnie. Skórę głowy myj kolistymi ruchami, a kiedy pojawi się piana, przeczesuj włosy od nasady aż po same końcówki.

Jeżeli chcesz wzmocnić efekt oczyszczania, to przed myciem zastosuj peeling skóry głowy. Dzięki złuszczaniu usuniesz sebum, pot, martwe komórki skóry i łupież oraz poprawisz krążenie krwi i dotlenisz cebulki włosowe.

Jaki szampon do oczyszczania włosów wybrać?

Do oczyszczania włosów i skóry główny możesz użyć trzech rodzajów szamponów: oczyszczającego, łagodnego i ulubionego. Pierwszy zawiera detergenty, lecz nie ma w nim składników nawilżających, regenerujących i wygładzających. Dobrze się sprawdzi w myciu włosów obciążonych kosmetykami do stylizacji i włosów zdrowych.

Drugi szampon jest przeznaczony dla tych, którzy są uczuleni na detergenty. W tym jednak wypadku oczyszczanie będzie przebiegało wolniej, dlatego dobrze jest je powtórzyć kilka razy. Ostatni z szamponów zastosuj wtedy, gdy dwa wcześniejsze się nie sprawdziły.

Pielęgnacja po oczyszczaniu włosów

Oczyszczanie włosów mocnym szamponem może usunąć lipidy ze skóry głowy. Dlatego po każdym dokładnym myciu należy użyć nawilżającej i regenerującej maski. Jeżeli tego nie zrobimy, to włosy pozostaną matowe, suche i trudne do ułożenia. Pamiętaj też, że włosy po pierwszym oczyszczaniu mogą wyglądać i zachowywać się inaczej niż zwykle.

Jak oczyścić włosy z silikonów?

Oczyszczanie włosów z silikonów robisz tak samo, jak normalne oczyszczanie włosów. Błędem jest natomiast całkowite zrezygnowanie ze stosowania silikonów. Ich rolą jest w końcu: nabłyszczanie i wygładzanie włosów, ochrona przed odparowaniem wody i uszkodzeniami, uzupełnienie ubytków w osłonce włosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.