mleczko do twarzy

Mleczka do twarzy. Które sprawdzą się najlepiej w ekstremalnych warunkach pogodowych?

Cześć!

Wiatr, mróz, palące słońce, zacinający deszcz… Z takimi kaprysami pogody musi zmierzyć się twoja skóra. Pewnie chciałbyś ją w jakiś sposób uchronić. Jednymi z pomocnych kosmetyków mogą okazać się mleczka do twarzy. Które będą najlepsze?

Mleczko 2 w 1

To idealny kosmetyk dla tych, którzy nie mają czasu na poranną pielęgnację lub chcą za pomocą jednego kosmetyku profesjonalnie zadbać o skórę. Mleczko 2 w 1 działa łagodnie, ale skutecznie: oczyszcza i tonizuje cerę, przywracając jej odpowiednie pH. Jeżeli zdecydujesz się na taki produkt, powinnaś zwrócić uwagę na jego skład. Odpowiednie substancje zadbają o nawilżenie, wygładzenie i odżywienie cery. Nie stosuj produktów, które zawierają kwas salicylowy. Mimo że ma złuszczające działanie, może podrażniać bardzo wrażliwą skórę i być źle tolerowany przez cerę zimą lub latem.

Naturalne mleczka

Sprawdzą się chyba do pielęgnacji każdego rodzaju skóry i w każdych warunkach atmosferycznych. Naturalne składniki zadbają o cerę, zmyją makijaż, zanieczyszczenia i sebum oraz ochronią przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Mleczka takie mogą zawierać: roślinne olejki, mineralne składniki, owocowe ekstrakty, wodę termalną, wyciągi z morskich roślin, witaminy i mikroelementy. Z reguły będą miały gęściejszą formułę i będą tworzyć na powierzchni cery ochronną warstwę.

Mleczko do skóry wrażliwej

Zaczerwienienia, wysuszenie, swędzenie, łuszczenie się… To tylko niektóre objawy tego, że masz skórę wrażliwą. Jeżeli chciałabyś w przyszłości uniknąć podrażnień, musisz zastosować odpowiednie mleczko do pielęgnacji i oczyszczania. Kosmetyk nie tylko usunie sebum i makijaż, lecz także nawilży, złagodzi, ochroni i odżywi cerę wrażliwą. Mleczko takie powinno zawierać witaminy, ziołowe ekstrakty i roślinne wyciągi.

Jakich mleczek wy używacie, dziewczyny?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.