Noworoczne postanowienia urodowe

Urodowe postanowienia noworoczne, które na pewno dotrzymasz

Cześć!

Na nowy rok większość z nas zakłada zrealizowanie celów i robi postanowienia. Wśród nich może być chęć zadbania o włosy i skórę. Jeżeli właśnie takie postanowienia noworoczne masz na myśli, to sprawdź, których z nich z pewnością dotrzymasz.

Pozwól włosom wyschnąć samodzielnie

Według niektórych kobiet, a nawet fryzjerów, suszarki są niebezpieczne dla włosów i skóry głowy. Mogą bowiem podrażniać, wysuszać i prowadzić do uszkodzeń. Pamiętaj też, żeby nie kłaść się spać z mokrymi włosami. Po pierwsze mogą się pognieść i zostać uszkodzone, a poszewki i poduszki staną się zawilgocone i mogą nagromadzić się w nich bakterie. Dlatego głowę umyj na kilka godzin przed spaniem i pozwól włosom wyschnąć naturalnie.

Wypróbuj nowy makijaż

W nowym roku pobaw się kosmetykami i zrób nowy makijaż. Po co cały czas malować usta tą samą pomadką lub oczy tymi samymi cieniami? Postaw na coś innego: użyj bronzera ze złotymi drobinami, matowej szminki lub modnego podkładu. Równie dobrze możesz raz malować tylko usta, a innym razem tylko oczy. Takie same eksperymenty możesz zrobić na włosach lub na ciele. Zabaw się z nowymi olejkami, balsamami lub mgiełkami do skóry.

Wieczorna pielęgnacja

To także ważne noworoczne postanowienie. Zazwyczaj jest tak, że rankiem poświęcamy więcej czasu na pielęgnację twarzy i makijaż. Wieczorem natomiast, zwłaszcza kiedy jesteśmy zmęczone, nie mamy siły na demakijaż i idziemy spać z zanieczyszczoną cerą. A wystarczy poświęcić trochę czasu i się zmobilizować do porządnego umycia skóry twarzy. Pamiętaj o regularnych peelingach, maskach i demakijażu, a wieczorna pielęgnacja pielęgnacja stanie się bardzo łatwa.

Zacznij stosować krem z filtrem

Całkiem zwyczajne jest, że latem przed opalaniem się smarujesz ciało kosmetykiem z filtrem UV. A jak skórę chronisz przed promieniowaniem słonecznym zimą? O tej porze roku promienie również mogą zaszkodzić cerze. Dlatego na co dzień używaj kremu z filtrem UV o faktorze mniejszym niż ten, który stosujesz latem. Zapewni ci to młodą skórę, bez najmniejszej zmarszczki.

Kosmetyczne porządki

Na początku roku dobrze jest zrobić porządki w kosmetyczce i szafkach z kosmetykami. Wyrzuć to, co jest przeterminowane i to, czego już nie używasz, a wszystkie produkty i akcesoria wytrzyj z kurzu i zabrudzeń. Dokładnie umyj pędzle do makijażu specjalnym płynem, wysusz na grzejniku, a na koniec spryskaj płynem antybakteryjnym. Upierz kosmetyczki i wytrzyj półki, na których trzymasz swoje produkty do pielęgnacji i makijażu.

A jakie są twoje postanowienia noworoczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.