Maseczka z węgla aktywnego

Masz cerę trądzikową lub potrzebujesz oczyszczenia? Maseczka z węgla aktywnego jest dla Ciebie! [Przepis]

Na pewno nie raz widziałyście węgiel aktywny. To takie czarne tabletki, które kupujecie na problemy z żołądkiem. Przyznajcie, że gdy węgiel aktywny pomoże Wam wyleczyć objawy zatrucia pokarmowego, Wasz wybawca ląduje na dnie apteczki, gdzie jego termin przydatności nieubłaganie się kończy. Nie musi tak być. Mało kto wie, że węgiel aktywny ma zastosowanie kosmetyczne. Jeżeli Wasza cera jest z natury trądzikowa lub mieszana bądź potrzebuje oczyszczenia z innego powodu, maseczka z węgla aktywnego jest dla Was. Maska sprosta nadmiarowi sebum, zaskórnikom i przebarwieniom. Jakie właściwości i zastosowanie kosmetyczne ma węgiel aktywny oraz jaki jest przepis na maseczkę z węgla aktywnego? Jak ją stosować, jak często nakładać i jak sprawdziła się u mnie?

Węgiel aktywny – właściwości kosmetyczne

Węgiel aktywny stosowany w pielęgnacji ma właściwości bakteriobójcze, oczyszczające i ściągające. Węgiel w tabletkach skutecznie oczyszcza skórę z nieczystości, nadmiaru tłuszczu i toksyn oraz pory. Ponadto wyrównuje koloryt skóry, a co za tym idzie – rozjaśnia przebarwienia. Zastanawiacie się, jak to możliwe? Węgiel aktywny ma zdolność adsorpcji i działa silniej niż jakikolwiek inny adsorbent naturalny.

Węgiel aktywny – zastosowanie kosmetyczne

Węgiel aktywny jest popularnym dodatkiem do wielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji i oczyszczania cery trądzikowej i mieszanej. Coraz większą popularność zyskują także domowe kosmetyki z węglem, na przykład czarne mydło. Pamiętajcie, że aby odczuć właściwości węgla aktywnego, należy go stosować w dużym stężeniu i pozostawić na skórze przynajmniej na 10 minut.

Szczególnie polecam Wam domową maseczkę węgla aktywnego, która dosłownie chłonie brud, tłuszcz i zanieczyszczenia ze skóry. Ponieważ wysusza skórę i może powodować podrażnienia, zróbcie najpierw próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry. Jeżeli jej wynik będzie pomyślny, natychmiast wypróbujcie przepis na maseczkę z węgla aktywnego!

Maseczka z węgla aktywnego – przepis

Składniki:

  • 2-3 pastylki węgla aktywnego,
  • 1 łyżeczka wody lub gęstego jogurtu naturalnego,
  • w razie potrzeby: więcej jogurtu naturalnego lub glinka kosmetyczna,
    Dodatkowo przyda Wam się szklanka.

Sposób przygotowania:

Wrzućcie węgiel aktywny do szklanki i dodajcie wodę lub jogurt. Rozgniećcie dokładnie rozpuszczone pastylki i całość wymieszajcie. Jeżeli ilość i konsystencja maski Wam odpowiada, już możecie nałożyć ją na twarz. Jeżeli wolicie, aby było jej więcej lub żeby była gęstsza, dodajcie jeszcze trochę jogurtu lub glinkę kosmetyczną. Proporcje maseczki musicie dobrać same na podstawie reakcji skóry. Jeżeli jest prawidłowa, następnym razem możecie dołożyć jeszcze jedną pastylkę węgla.

Maseczka z węgla aktywnego – jak ją stosować?

Jeżeli nakładacie maseczkę pierwszy raz, rozprowadźcie ją nie tylko na twarzy, lecz także na dekolcie. Każdą kolejną maseczkę możecie aplikować na wybrane partie skóry według Waszych indywidualnych potrzeb, na przykład na strefę T. Za pierwszym razem trzymajcie maseczkę na twarzy nie dłużej niż 20 minut. Z każdym następnym razem możecie ją pozostawić na skórze do oporu; zmyjcie ją dopiero wtedy, gdy znudzi Wam się leżenie w bezruchu.

Maseczka z węgla aktywnego – jak często ją nakładać?

Maseczkę z węgla aktywnego możecie stosować na skórę nawet 2 razy w tygodniu, a punktowo jeszcze częściej. Maseczka pełni rolę kuracji oczyszczającej, dlatego należy ją nakładać systematycznie. Na początek róbcie to 2 razy w tygodniu przez miesiąc i wykorzystajcie ten czas na obserwację swojej skóry. Zwróćcie szczególną uwagę na to, czy nadmiernie się nie wysusza, ponieważ węgiel ma takie właściwości. Jeżeli nic nie będzie budziło Waszych wątpliwości, możecie kontynuować kurację węglem.

Jak maseczka z węgla aktywnego sprawdziła się u mnie?

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do trądziku. Maseczkę z węgla aktywnego stosuję już od czterech miesięcy. Przez pierwszy miesiąc nakładałam ją 2 razy w tygodniu i obserwowałam reakcję swojej skóry. Nie była ani wysuszona ani w podrażniona, dlatego kontynuowałam kurację, z tym że ograniczyłam ją do jednego razu w tygodniu. Efekty są naprawdę widoczne. Już po dwóch tygodniach zauważyłam, że mam mniej zaskórników i wyprysków, moje pory są oczyszczone i zwężone, a cera zaczyna się błyszczeć po długim czasie od aplikacji podkładu. Zanim podjęłam kurację węglem, nadmiar sebum dawał mi się we znaki już po trzech godzinach od nałożenia fluidu, a teraz obserwuję go dopiero po około siedmiu godzinach. Ponadto koloryt skóry jest wyraźnie wyrównany, dzięki czemu moja cera wygląda na zdrową i promienną.

Zdarzało mi się stosować maseczkę z węgla aktywnego punktowo. Nakładałam ją na pojedyncze wypryski, które w całości znikały po mniej więcej dwóch dniach. W tej chwili, dzięki regularnemu nakładaniu maski na całą twarz, już prawie nie obserwuję pojedynczych zmian skórnych, dlatego punktowo stosuję ją niezwykle rzadko. Wam polecam oba rozwiązania, jeżeli tylko macie taką potrzebę.

Przepisy na inne domowe kosmetyki dla skóry trądzikowej i problematycznej

Jest wiele przepisów na domowe kosmetyki, które są przeznaczone dla skóry trądzikowej i problematycznej. Szczególnie Wam polecam maseczki dwuskładnikowe, ponieważ są tanie i szybkie w wykonaniu. Najlepiej nakładać je 2-3 razy w tygodniu i obserwować reakcję cery. Jeżeli nie zauważycie niczego niepokojącego, aplikujcie je bez obaw na całą twarz lub punktowo na zanieczyszczone rejony.

Moje sprawdzone przepisy na domowe kosmetyki dla skóry trądzikowej i problematycznej to:

  • maseczka z truskawek na trądzik i łupież,
  • maseczka aspirynowa na trądzik, przebarwienia i zaskórniki,
  • domowe kosmetyki z drożdży piwnych na trądzik.

Znacie inne przepisy na domowe kosmetyki oczyszczające? Stosujecie lub stosowałyście maseczkę z węgla aktywnego? Jeżeli tak, jakie są Wasze wrażenia? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.