Zmarszczki na szyi

Szyja – jak o nią zadbać, by wyglądać pięknie i młodo?

Cześć!

Oprócz dłoni i dekoltu to właśnie szyja zdradza nasz wiek. Bardzo wcześnie pojawiają się na niej zmarszczki, które nieświadomie pogłębiamy gapiąc się w telefon lub zaniedbując codzienną pielęgnację. U niektórych wgłębienia i bruzdy będą widoczne wcześniej, u innych zdecydowanie później. Niemniej ważne jest, żeby nauczyć się pielęgnować szyję tak, żeby zawsze wyglądała młodo.

Szyja narażona na zmarszczki

W skórze szyi nie ma tak wielu gruczołów łojowych, jak na przykład na twarzy. Nie ma więc naturalnego źródła nawilżenia i zabezpieczenia przed przesuszeniem. Dochodzi do tego kwestia kolagenu, a raczej jego poziomu, który zmniejsza się wraz z wiekiem. Skutek? Zmarszczki, drugi podbródek, brak elastyczności skóry, wiotkość i gorszy koloryt. Całe szczęście, że kosmetyka i medycyna estetyczna znalazły rozwiązania ułatwiające wygładzanie i ujędrnianie skóry na szyi.

Zabiegi na łabędzią szyję

1. Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na mikroskopijnych nakłuciach (iniekcjach) i wprowadzeniu przez nie odpowiedniego preparatu. Przed zabiegiem dermatolog podaje miejscowe znieczulenie. Mezoterapia igłowa trwa kilka minut, należy wykonać ją w serii raz na miesiąc. Działanie zabiegu polega na kontrolowanym uszkodzeniu i stymulowaniu skóry do regeneracji. Preparaty wprowadzane przez skórę zawierają między innymi kwas hialuronowy i mają właściwości nawilżające. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, które po kilkunastu dniach znikają bez śladu.

2. Dermapen

Ważne jest oczyszczenie i zdezynfekowanie skóry. Długość igieł i skład preparatu dobiera się do rodzaju skóry i zaawansowania procesu starzenia. W trakcie kuracji nie wolno się opalać ani na dworze, ani w solarium, a skórę należy chronić kremem z filtrem UV. Dermapen wygładza drobne zmarszczki, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, poprawia elastyczność i gęstość skóry. Pamiętaj jednak, że zabiegowi nie można poddać się, gdy spodziewasz się dziecka, karmisz piersią lub masz aktywny trądzik.

3. Peeling chemiczny

Do zabiegu stosuje się preparaty o odpowiednio wysokim stężeniu. W zależności od jego wysokości dojdzie do płytszej lub głębszej penetracji skóry i lżejszego lub mocniejszego złuszczania. Peeling chemiczny poprawia koloryt skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych, stymuluje produkcję kolagenu i wygładza zmarszczki.

4. HIFU

Jest to działanie za pomocą ultradźwięków, które powodują przegrzanie skóry. HIFU pobudza włókna kolagenowe do odbudowy, redukuje drugi podbródek i ujędrnia skórę. Zabieg nie jest bolesny, lecz po chwili może stać się mało komfortowy. Jedynymi skutkami ubocznymi są uwrażliwienie i zaczerwienienie skóry. Pierwsze efekty zauważalne są po dwóch lub trzech miesiącach, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

5. Karboksyterapia

Podczas zabiegu wykorzystuje się działanie dwutlenku węgla. Wprowadzony do tkanki podskórnej lub tłuszczowej wywołuje szereg reakcji, które poprawiają ukrwienie i odżywienie tego fragmentu ciała. Po karboksyterapii pozostaje niewielki rumień i odczuwa się napięcie skóry. Aby osiągnąć efekty, zabieg powtarza się co tydzień w serii od 10 do 15.

6. Nici PDO

Są to nici liftingujące, całkowicie bezpieczne dla skóry i dające długotrwały efekt. Są wprowadzane pod skórę, a po pół roku rozpuszczają się, wygładzając skórę aż na dwa lata. Zabieg jest szybki i nie pozostawia żadnych śladów. Lifting jest natychmiastowy, ale redukcja zmarszczek przebiega nieco wolniej. Jeżeli planujesz poddać się zabiegowi z zastosowaniem nici PDO, to wybierz się do doświadczonego lekarza.

7. Laser frakcyjny CO2

Laser poprawa strukturę tkanek i usuwa przebarwienia. Jego działanie polega na kontrolowanym uszkodzeniu i „zmuszeniu” jej do regeneracji. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, a odczuwalny ból jest uzależniony od progu bólu każdego pacjenta. W trakcie kuracji i jakiś czas po niej skórę należy chronić przed słońcem; trzeba się liczyć również z delikatnym rumieniem i obrzękiem. Dla osiągnięcia zadowalających rezultatów laseroterapii należy poddać się maksimum 4 razy w odstępach około miesiąca.

A ty, jak radzisz sobie ze zmarszczkami na szyi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.