Naklejki wodne na paznokcie – jak je nałożyć? Najlepszy sposób na wodne wzory

Hej kochane!

Mistrzynią rysunku niestety nie jestem, moje zdolności plastyczne są grubo poniżej przeciętnej, a bardzo lubię mieć coś ciekawego na paznokciach. Sama tego nie stworzę, ale na szczęście ktoś mądry pomyślał i o mnie i stworzył naklejki wodne na paznokcie. Znacie je? Ja długo omijałam je szerokim łukiem, myśląc ze to na 100% trudne w aplikacji. Nic bardziej mylnego. Dziś napisze Wam jak nakładać wodne naklejki na paznokcie w prosty sposób i tak, aby przetrwały wiele dni na hybrydzie. Zapraszam! 

Naklejki wodne na paznokcie – co to takiego?

Dla niewtajemniczonych – wodne naklejki na paznokcie przypominają te, które kiedyś naklejaliście na meble, plastikowe kubeczki, piórniki i kafelki czy drzwi. To rysunek umieszczony na bardzo cienkiej, przezroczystej membranie,  która jest nałożona na kartonik i zabezpieczona z wierzchu grubszą folią.

Naklejki wodne na paznokcie – dla kogo?

Dla kogo będą odpowiednie naklejki wodne na paznokcie? Oczywiście dla takiej sieroty jak ja, która chce mieć na płytce wzorek, a nie umie go sobie namalować. Naklejki są przewidziane zarówno na krótkie jak i długie paznokcie. Możecie nimi ozdabiać każdą część płytki, gdzie tylko chcecie, a nawet – dzięki specjalnym naklejkom nałożyć je na całą powierzchnię paznokcia – tego typu naklejki wodne mają najczęściej jednolite wzory, np. modne w tym sezonie motywy zwierzęce (cętki, pasy zebry, skóra węża itd.).

Naklejki wodne na paznokcie –  jak nałożyć? 

Do meritum. Jak nałożyć naklejki wodne na paznokieć, by przetrwały wiele dni i wyglądały ładnie? Jeśli macie z nimi problem, bo się szarpią, rwą lub zaginają pod dziwnym kątem – nie przejmujcie się, każdy tak ma na początku. Ale wystarczy kilka sprytnych trików, aby wasze naklejki wodne trzymały się świetnie i zdobiły paznokcie, jak trzeba. Do dzieła!

Naklejki wodne na paznokcie – instrukcja krok po kroku

Przygotujcie:

  • mały kubeczek z wodą
  • pęsetę
  • ostre nożyczki

1. Oczywiście zakładam, że macie już przygotowany paznokieć, czyli pokryty warstwą lakieru hybrydowego, w wybranym kolorze. I odtłuszczony cleanerem. To dość ważne, by powierzchnia paznokcia była przygotowana, wtedy naklejki wodne będą ładnie się nakładały na paznokcie no i oczywiście będą trwalsze.

2. Napełnijcie naczynko wodą – może to być kubeczek do rozrabiania henny. Teraz sięgnijcie po nożyczki. Usuńcie folię zabezpieczającą naklejki. Wytnijcie z szablonu wybraną naklejkę i zanurzcie ją  do naczynia z wodą.

Pamiętajcie, by wycinać ją  możliwie najbliżej wzoru, dlatego że naklejka odchodzi z folią według wycięcia. Im bliżej nadruku, tym mniej bezbarwnej folii wokół brzegów rysunku.

3. Dajcie naklejce około 30 sekund, żeby porządnie namokła. Prawdopodobnie odejdzie sama, ale możecie też delikatnie zsunąć ją z kartonika palcem.

4. Sięgnijcie po pęsetę, złapcie naklejkę i delikatnie z jej pomocą nałóżcie ją w wybrane miejsce na paznokcie. Pęseta sprawi, ze naklejka wodna idealnie nałoży się na płytkę. Teraz wystarczy docisnąć ją delikatnie do powierzchni paznokcia, najlepiej wacikiem.

5. Nakładacie na paznokieć bezbarwny top do hybryd, utwardzacie w lampie. Gotowe.

Miłej zabawy, koniecznie napiszcie, jak tam wasze naklejki wodne i czy wszystko się udało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.