długa grzywka

Czy pasuje do ciebie długa grzywka curtain bangs?

Cześć!

Zmiana fryzury jest dla kobiet czymś bardzo ważnym nie tylko ze względu na wygląd, lecz także na inne zmiany, które może zapoczątkować. Jednym ze sposobów na zmianę wizerunku może być długa grzywka, czyli curtain bangs. Sprawdź, jak ją zrobić i czy będzie do ciebie pasowała.

Czym jest curtain bangs?

Curtain bangs to długa grzywka okalająca twarz z obu jej boków. Może być krótka i podobna do tradycyjnej grzywki, rozchylona na boki i lekko wystopniowana, dłuższa lub bardzo długa. Taka fryzura będzie najlepsza prawie dla każdego. Dziewczyny z symetryczną twarzą będą ładnie w niej wyglądać, ale tylko wtedy, gdy grzywka będzie idealnie rozdzielona na środku głowy. Dobrze sprawdzi się również w przypadku dużego czoła i szerokiej twarzy, bo doskonale zrównoważy proporcje i zmiękczy rysy twarzy. Curtain bangs to także świetne rozwiązanie dla tych z was, które chciałyby ukryć zakola.

Długa grzywka curtains bangs – plusy i minusy

Plusami długiej grzywki, czyli curtains bangs, są:

  • świetny wygląd z niedbałymi, luźnymi upięciami, takimi jak messy bun, luźny i pełen objętości kucyk, słowiański warkocz;
  • zmiękcza rysy twarzy i nadaje fryzurze ciekawy wygląd;
  • super wygląda zaczesana na jedną stronę;
  • można ją prostować i kręcić;
  • da się ją podpiąć i upiąć wraz z wyższymi fryzurami.

Minusami długiej grzywki, czyli curtains bangs, są:

  • może być kłopotliwa przy wysokich upięciach, wygładzonych kucykach i mocno splecionych warkoczach;
  • jeżeli włosy mają tendencję do falowania i kręcenia, to grzywka może stać się uciążliwa;
  • przy cienkich włosach zmniejsza grubość kucyka;
  • ma tendencję do wpadania w oczy.

Długa grzywka curtain bangs w domu czy u fryzjera?

Jeżeli po raz pierwszy robisz sobie taką grzywkę, to idź do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Wizyta nie będzie trwała długo, chyba że zażyczysz sobie dodatkowo skracanie końcówek, farbowanie włosów i jakiś zabiegów pielęgnujących skórę głowy. A jeśli masz wprawę w posługiwaniu się fryzjerskimi nożyczkami, którymi robi się długą grzywkę curtain bangs, to możesz sama zrobić sobie nową fryzurę.

Na początku wydziel pasma, które mają stworzyć grzywkę. Te podziel na dwie warstwy, a obcinanie zacznij od dolnej. Podziel ją na pół i specjalnymi nożyczkami przycinaj grzywkę. Rób to jednak inaczej niż w przypadku obcinania końcówek: nie zamykaj nożyczek, lecz posługuj się nimi jak brzytwą. Potem to samo zrób z górną warstwą włosów. Pamiętaj przy tym, że końcowa długość grzywki będzie o centymetr lub dwa cm krótsza – podczas strzyżenia musisz delikatnie naciągnąć włosy. To zapewni im więcej objętości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.